Wpis z mikrobloga

3 razy w tygodniu 2 h uczę się słówek angielskich, 1 h oglądam filmy po angielsku z napisami angielskimi, 1 h ćwiczę gramatykę, 1 h uczę się niemieckich słówek, wcześniej ale mi się znudziło 1 h pisałem po angielsku (przy pomocy google tłumacz) z ludźmi po angielsku. I w pracy mówię po angielsku (jak ułomek słabo) jeden dzień mam wolny a pozostałe trzy uczę się 1 godzinę.

Czy dobrze robię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#angielskizwykopem #angielski #naukajezykow
  • 4
  • Odpowiedz
3 razy w tygodniu 2 h uczę się słówek angielskich

Czy dobrze robię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Spokesboy: ogarnij #anki w parze z languagereactor albo vocabsieve i wtyczką hypertts dla wymowy, a potem rozbij to na krótsze codzienne bloki po kilkanaście minut.
  • Odpowiedz
@Spokesboy: to ile ty tych słówek masz wypisane, że 2h się uczysz?
imo wystarczy się słówek uczyć zaraz po przebudzeniu, w kolejce do sklepu/ jak siedzisz w wc i na wieczór to wychodzi max godzina czasu i to też nie do końca
jak masz extra czas na ogladanie filmów po ang to ja np. przerzuciłem się na podcasty w takim filmie akcji to na godzine czasu to ile oni mówią, 10
  • Odpowiedz
  • 1
@razdwatrzy55: mam fiszkoteke. Uczę się 400 słówek z fiszek które były dostępne. Przez godzinę.
I godzinę 3000 najczęściej używanych słów w języku angielskim. Teraz zostało ich 1100 ale uczę się 500.

Oglądam ma YouTube przez godzinę wykłady poliglotów o tym jak się uczyć języków obcych xD

Co do gramatyki. To zawsze mialem wywalone ale już nie mam. Teraz mam problem. Jedną książkę przeczytałem. Nie widzę w polskim internecie żadnej szczególnej strony
  • Odpowiedz
@Spokesboy: ale to uczysz się słowek, których pewnie nigdy nie uzyjesz typu nie wiem szafka, nie ma tam pewnie zwrotów, a dużo usłyszysz takich w robocie np take it into account jakos tak xd

Jedną książkę przeczytałem.


@Spokesboy: jaka?
z yt polecam listeting time, elephant english podcast i thinking in english(nie patrz tu na wyswietlenia bo gosc na spotify jest w topcexd)

Z chęcią mogę pogadać. Tylko ostrzegam robię mnóstwo
  • Odpowiedz