Wpis z mikrobloga

Spotkał się może ktoś z sytuacją, gdzie ktoś posiadał klimatyzację typu split w mieszkaniu bez balkonu? Sprawa wygląda tak, że trzeba wychłodzić w końcu pokój, nie ma rady - coś trzeba wykombinować. Początkowo miał być przenośny z rurą, na którym najpewniej się skończy, ale mam też w głowie jeden pomysł, o którym kilka osób też coś pisało. Mianowicie umieszczenie małej jednostki zewnętrznej na parapecie. Sprawdziłem wymiary, nie będzie wystawała za elewacje ani za parapet - około 5 centymetrów zapasu. Głośność też odpowiednia, łapie się we wszystkie ograniczenia, ale mimo wszystko będe uderzał do spółdzielni, żebym nie musiał w razie czego tego rozbierać. Pytanie brzmi nastepująco - czy ktoś coś słyszał o tego typu rozwiązaniu, albo ktoś ma informacje techniczne, które zniweczą moje marzenia i zbombardują ten pomysł?

#klimatyzacja #klimatyzator
  • 4
@Parspakop:
Nic nadzwyczajnego i skomplikowanego.
Łatwa i tania opcja montażowa.
Bezproblemowo można tak zainstalować.
Tracisz trochę światła.

Ale możesz podpytać, może dadzą Ci zgodę, na zawieszenie pod parapetem jak np. aa załączonym obrazku.

Tylko musisz im powiedzieć że skropliny będą odprowadzane do wnętrza lokalu. (Np.wiaderko) bo na to są uczuleni.
Pozniej możesz się zastanawiać nad innymi opcjami.
cassuss - @Parspakop: 
Nic nadzwyczajnego i skomplikowanego.
Łatwa i tania opcja mont...

źródło: Screenshot_20240409_004847_Maps

Pobierz