Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie wykopki co broniły #koalicjadeweloperska, że brak budowy CPK to dobry pomysł, po co wydawać te kilka miliardów na nowoczesne lotnisko. Lepiej wydać 4 razy tyle dla deweloperów i zamiast rozwoju, dostać ceny 25 tys/m2 i brak perspektyw dla młodych. PiSowi nie wyszedł ten pomysł, to spróbujmy jeszcze raz, ale tak mocniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#nieruchomosci #mieszkanienastart
  • 11
@noway321: Ja tam nie za bardzo daję j*banie o CPK, wolałbym coś, z czego realnie skorzystam, np. zmniejszenie kwoty wolnej, albo przesunięcie drugiego progu. Jeśli nie styknie kasy, to zdecydowanie wolałbym, żeby zarówno dotowanie deweloperów, jak i CPK zarzucono, a podniesiono kwotę wolną.

Ale OFC z tego wszystkiego kasa dla deweloperów najgorsza.
Dostałbyś sieć szybkich połączeń kolejowych łączącą cały kraj.


@miku555: Polecam moje wpisy w tym temacie. Pracowałem na kolei wiele lat i absolutnie nie wierzę, że Polska w chwili obecnej jest w stanie zorganizować coś takiego. Jeśli chcesz, odgrzebię mój obszerny wpis w tym temacie. W skrócie - zapomnij o prawdziwej KDP. Dostaniesz odcinkowy wzrost prędkości maksymalnej do 180 km/h albo 200 km/h, oczywiście cena biletu wzrośnie adekwatnie, a na pofalowanych częściach
@noway321 Zgadzam się, że ten projekt jest bez sensu, ale koszt CPK zaplanowano na 155 mld zł, a nie śmieszne kilka miliardów. No, ale niestety ta kwota nie pasuje do twojej narracji.