Wpis z mikrobloga

Mirki moze ktoś przechodził taki temat.

Mam działke, postawiłem na niej blaszaka, bez kotwienia do ziemi, poprostu stoi xD już od roku.
Okazało się jednak ze musze go zgłosić, 30 dni przed postawieniem.

Czy jak go rozbiore, zgłoszę postawienie, poczekam na uprawomocnienie 21dni, i złoże go spowrotem to będzie okej xD?

#remontujzwykopem #prawo
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@murarz13: nie, ale zaczałem procedure o szambo i dostałem odpowiedź ze starostwa że na mapie maja oznaczenie IB na którego nie mają żadnej dokumetacji. Stąd zakładam że może być problem na zgłoszenie teraz. Wiec jak rozumiem to bezpieczniej było by rozebrać blaszak zgłosić i złożyc ponownie jak sie zgłoszenie uprwaomocni?
  • Odpowiedz
@masqu88 google: legalizacja. Z głowy Ci nie powiem, czy opłata wyjdzie mniej niż rozbiórka i koszty zgłoszenie oraz zbudowanie ponownie, bo nie mam pojęcia, ile to roboty i pieniędzy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@WrocilemAleZInnymLoginem jesteś pewien że nie wymaga zgłoszenia? Na mapie ktos robił w okolicy inwentaryzacje i pewnie przez to zostało naniesione na mapę. Z góry nic nie widać, w sensie widać że to prostokat i oznaczone jako IB. Pytałem w nadzorze budowlanym i powiedzieli że mogę przy pomocy geodety usunąć to z mapy. Rozebrać, zgłosić, poczekać aż się uprawomocni 21dni i złożyć spowrotem. Na pytanie czy muszę rozbierać czy wystarczy że zgłosze, powiedział
  • Odpowiedz
@masqu88: jak masz dom na działce, to możesz mieć dwie wiaty garażowe( nie garaże) na każde 100mw.
Chodzi mi o to, że zdjęcie z góry o niczym nie świadczy. Różnie dobrze możesz mieć coś rozłożone na ziemi.
Nikt Ci nie powie, że możesz zgłosić coś co już stoi, bo nie jest zgodne to z przepisami.

Masz czas, gdzie trzymać konstrukcje i szwagra do towarzystwa to rozbieraj. Jak nie masz to nie
  • Odpowiedz
  • 0
@WrocilemAleZInnymLoginem: nie mam nic na tej działce jeszcze.

Okej czyli w njagorszym wypadku to decyzja o rozbiórce tak? Nie ma kar itp?
Chyba bezpieczniej będzie mi rozebrać, poczekać na uprawomocnienie i złożenie spowrotem, przy okazji zrobię równą podłoge ;p
zawsze jakiś plus xD
  • Odpowiedz