Wpis z mikrobloga

  • 10
Tak właściwie to jest wojna pisu z platformą bez miejsca na lokalne inicjatywy. Miasta NPCów.


@Silklash: nie po to ustawy tak napisane aby mogli robić co chcą. Trzeba mieć 5% glosow aby brali komitet wyborczy w ogóle pod uwagę. U nas ludzie głosują na partie a nie ja ludzi więc to się już nie zmieni.
  • Odpowiedz
jak tu praktycznie nikt nie istnieje w życiu publicznym. Ludzie mają głosować losowo bo im tak #!$%@?ćpisy z wykopu powiedzieli?


@Magowie0gniaEnjoyer: a to zawsze trzeba głosować na kogoś kto tylko głośno drze jape na wiecach i na kogoś bardziej spokojnego nie można? Wiadomym jest że jak ktoś pochodzi z mniejszej partii czy jest nowy to nie ma takich struktur i wsparcia żeby mógł zaistnieć. Zorganizowanie wieców plakatów itp to nie
  • Odpowiedz
jak się lokalne inicjatywy aktywują tylko przed wyborami to tak jest.


@KriegCaptain710: No właśnie nie do końca. Ja jestem całkiem zaangażowany w śledzenie tego co kto robi na mojej dzielnicy. Ludzie którzy aktywnie działają i faktycznie podnoszą standard życia wokół mnie #!$%@? z kretesem XD Za to wygrali partyjniacy i to tylko dlatego że byli na początku listy XD Najlepsze że nic o nich nie słyszałem, nawet nie wiem czy
  • Odpowiedz
@Silklash: Bo problemem jest wieś. Rolnik i wieś nie płacą za ZUS, ponieważ są objęci KRUS-em. Nie dopłacają do NFZ, jeśli mają gospodarstwo poniżej 6 ha i nie mają obowiązku składania PIT-u. Ulubionym powiedzeniem na wsi jest: "Panie, po co faktura?"

Jednak za program 500+ oraz z tytułu rozmnożenia się jak króliki, choć nigdy nie płacili dodatkowych opłat, otrzymują wsparcie. Dodatkowo, korzystają z likwidacji VAT w niektórych produktach i otrzymują dopłaty od rządu, takie jak ARMIR itd.

Wielbicielom PiS-u odpowiada to, że to miasto pokrywa koszty za nich. Nie muszą niczego robić, poza wykonywaniem pewnych usług dla księdza z rzymskiej sekty, który często jest
  • Odpowiedz
a to zawsze trzeba głosować na kogoś kto tylko głośno drze jape na wiecach i na kogoś bardziej spokojnego nie można? Wiadomym jest że jak ktoś pochodzi z mniejszej partii czy jest nowy to nie ma takich struktur i wsparcia żeby mógł zaistnieć. Zorganizowanie wieców plakatów itp to nie jest piernąć w stołek i do takiego czegoś trzeba mieć też wsparcie.


@zeszyt-w-kratke: ale tu nie jest mowa o jakichś plakatach.
  • Odpowiedz