Wpis z mikrobloga

W mojej rodzinnej gminie w podkarpackim za 8 lat rządów PiS-u wyremontowano szkołę podstawową, wybudowano halę sportową, przebudowano stadion piłkarski, przedszkole przeniesiono do wyremontowanego budynku, otwarto żłobek, zrewitalizowano park, położono dwie nowe drogi asfaltowe, wytyczono szlak rowerowy, a w każdej wsi jest teraz plac zabaw, świetlica i koło gospodyń. I wy się dziwicie, że tam się głosuje na PiS?

#wybory #podkarpacie
  • 23
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk: w ostatnim okresie dominowały tablice typu sfinansowano ze środków tego czy owego ministerstwa.dziwię się ludziom ze jeszcze głosują na pokraki widząc co odwalają od samego początku swojej władzy
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk: Ale to działa - w zasadzie każda władza samorządowa, która opanowała do perfekcji wyciąganie unijnej kasy, ma niemal zagwarantowane utrzymanie u władzy. Niestety, ale powoduje to zabetonowanie kolesiostwa w wielu miejscach.
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk: Kurde, ale on ma rację, ludzie nie widzą tych tabliczek, widzą tylko, co zrobiono - według nich ci, co byli u władzy skądś "załatwili" kasę i jest, zrobione. Dokładnie tak to wygląda w głowach prostych ludzi, w ten sposób mi to moja pisolubna rodzina tłumaczy. Nikogo nie obchodzi, czy to kasa z UE, czy zabrana bogolom z Warszawy, ważne, że dali nam i u nas jest boisko, park i
  • Odpowiedz
I na wszystkim pewnie walnięta tablica "Sfinansowana/Współfinansowano z środków UE" xD


@xKaminskipatryk: to, że politycy nie mają własnych pieniędzy jest oczywiste.
Ale lepsze takie decyzje niż żadne, jak u mnie w mieście, gdzie rządzi KO i jedyne co zrobiono to zbudowano, a następnie usunięto progi zwalniające xD
  • Odpowiedz
Kurde, ale on ma rację, ludzie nie widzą tych tabliczek, widzą tylko, co zrobiono


@zielono_mam_w_glowie:

Problem nie lezy w tym, ze ludzie widza co zrobiono, tylko w tym, ze wiekszosc ludzi w tym kraju ma ekstremalnie płytkie myslenie o tym jak panstwo funkcjonuje i nie ma umiejetnosci (albo jej nie stosuje) rozumienia zwiazku przyczynowo-skutkowego.

Stad jak jedna wladza zalatwi, a druga zbuduje, to ta druga dobra, bo 'za niej' zbudowano.
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: To że na wsiach głosują na pis nikogo nie dziwi. Dziwi że te szmaty z tvn po raz kolejny uznały że każdy mieszkaniec małej wsi jest rolnikiem.
  • Odpowiedz
@MarianJanusz ale to wykopkom nie wytłumaczysz bo są tak zdegenerowani wojenka polityczną, że jeden z drugim prędzej zje własny ogon, niż przyzna, że „konkurent” polityczny zrobił coś dobrze. A jeżeli jest tak jak piszesz to super. Nawet jeśli środki są z UE to przecież i tak ktoś musiał je pozyskać i inwestycje zrealizować. A przecież liczy się komfort życia ludzi a nie jakieś konflikty międzypartyjne.
  • Odpowiedz