Wpis z mikrobloga

Co myslicie o pchanie sie w nowe egzemplarze takich samochodow jak Mercedes, Audi czy BMW w cenie do 200-230k? Czy to wogole ma sens? Czy w tym budzecie jestem w stanie otrzymac cos atrakcyjnego z dobrym wyposazeniem, czy moze lepiej zainwestowac w jakąś Kie, Mazde, Honde, czy Lexusa?

Znajomy niedawno kupil Mercedensa w leasingu ktorego koszt całkowity wynosi ponad 500k i zawsze wyobrazalem sobie ze to norma, że to standard jesli chodzi o ta klase samochody. Bylem lekko zaskoczony jak zobaczylem ze niektore modele zaczynaja sie od 180k.
#motoryzacja #samochody
  • 22
  • Odpowiedz
@eskejper: kumplu, a widziałeś te obecne pojazdy premium na oczy i któraś marka spodobała Ci się na tyle, że nikt nie musi cię przekonywać do zakupu? Zaczynają się od 180k, ale mają tapicerkę jak w Golfie o połowę tańszym i bida jeśli chodzi o wyposażenie - dodasz dwie czy trzy rzeczy, zmienisz silnik i już dojeżdżasz do 250k.

Jeżeli auto zrobiło na tobie efekt wow, to warto. Jak nie i twoje
  • Odpowiedz
Bylem lekko zaskoczony jak zobaczylem ze niektore modele zaczynaja sie od 180k.


@eskejper: A klasa xD Zobacz po ile chodzi np CLS. A i cenę bazowa pomnóż 1.5-2x, bo wyposażenie jest drożdże od auta.
  • Odpowiedz
  • 0
@kimunyest95: Widziałem kilka Audi, pój. 2.0 za około 230k w Warszawie z rabatem nawet do 27k od powyższej ceny i generalnie jakość wykonania wnętrza mnie zmiotła. A uwierz oglądałem tańsze Kie, Lexusy i Toyoty i potrafiłem to ze sobą porównać.
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox: No tak :/ Kurde ciężki wybór. Nie chce przepłacić za coś co będzie niezdatne do użytku a płacić więcej niż 240k nie chce :( poza tym chce nacieszyć się widokiem, te lexusy może są fajne ale z zewnątrz dosyć brzydkie. Nie moge tego samego powiedzieć o żadnym Audi, BMW czy Mercedesie.
  • Odpowiedz
@eskejper: Audi jest jakie jest, ale chyba ma najwięcej sensu w porównaniu do świecąco-plastikowych Mercedesów i BMW. Przynajmniej ja jestem zwolennikiem tego konserwatywnego podejścia.

Podsumowując, sam sobie odpowiedziałeś - Audi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyne czego bym się obawiał, to to, że ukradną.
  • Odpowiedz
Audi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyne czego bym się obawiał, to to, że ukradną.


@kimunyest95: od tego jest AC.

Nie chce przepłacić za coś co będzie niezdatne do użytku a płacić więcej niż 240k nie chce :(


@eskejper: przejedź się cuprą sportstourer. Ja byłem mega zadowolony.
  • Odpowiedz
@kimunyest95 w tamtym roku jeździłem nowymi Audi z salonu. A6, Q7, Q3, Q5 i etronem jakimś. Nie wiem gdzie ludzie tam widzą dobrą jakość wykonania. Przecież to jest wszechobecny plastik i wszystko trzeszczało xD
  • Odpowiedz
@eskejper: Nie wiem z której strony jakosc w kałdi. Ostatnio badałem z ciekawości demówke S3, mimo minmalnego przebiegu i będąc obmacywana w salonie, to juz miała 2 przyciski wyraźnie wytarte. 200k+ ()
  • Odpowiedz
  • 0
@kylasek: No to powiedz co w budzecie do 200k posiada lepsze wyposazenie i wnetrze?

@jurek-gagarin A to nie wiem, moze ogladalem jakis nowy wypolerowany egzemplarz. Jak sprawdzalem Kie a potem 15min pozniej wskoczylem do Audi to był dla mnie szok jakosciowy.
  • Odpowiedz
@eskejper: Mireczku pieprzą kocopoly. Plastiki i design w a3 jest faktycznie nieprzystające do premium ale a6 i podobne do premium i luksus pełną gęba. Jak można a6 nazwać tanim to jest niepojęte xD
  • Odpowiedz
@cwlmod sam gadasz kocopoły, naoglądałeś się obrazków na Internecie a ostatnia a6 w której siedziałeś to C7. No i przyznaje że starsze Audi są lepiej wykonane niż te nowe
@eskejper uparłeś się na Niemca to sobie kup, nie przekonam Cię do czegoś innego ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@eskejper: A6 od ~235k pln ale z silnikiem 160 koni XD i prawie 10s do setki. To przecież jak jakaś furmanka z gnojem jest albo i gorzej.

Ale spoko powiedzmy że Ci wystarczy. I nie patrzysz na tapicerkę czy lakier.

- keyless ponad 4000zł
- elektrycznie zamykany bagażnik 2700 XD
- hak holowniczy 5000
- ekstra porty usb z tyłu 700
- aktywny tempomat 2000
- kamera cofania 2500
- 4
  • Odpowiedz
@eskejper: Jak dla mnie wszystkie vagi mają bardzo podobny poziom wykonania, z 20 lat temu fakt była różnica, ale aktualnie to wszystko jest takie same, a jak chcesz mieć dobrze wyposażone audi to dopłaty robią ogromne. W moim odczuciu Lexus ma nadal dobre wykończenie aut, coś jeszcze na wzór starych aut premium, ale nie każdemu leży wygląd wnętrz Lexusa.
  • Odpowiedz
@lentilek zgadzam się że jakość wykonania w Lexusie jest na wysokim poziomie ale ma dość oldschoolowe wnętrze (żeby nie powiedzieć że przestarzałe).
  • Odpowiedz