Wpis z mikrobloga

Bmw 330ox czy audi a5 45tfsi? rzućcie mi proszę jakieś argumenty

Troche mam dylemat. Głównie jeżdżę sam ale auto też na trasy 2+2, Bagażnika starczy.

Oba auta do specyfikacji, bmw Mpakie pro + regulowany zawias. Audi z pełnym sline również z regulowanym zawiasem. Lubię jeździć dynamicznie i nie chcę nudnego auta.

Mój dylemat.
Audi ładniejsze, niższe. Silnik 2.0 realnie ma blisko 280koni a po czipku 350 lekko. Ale. Wyważenie pewnie jak to audi. Quatro ultra (ponoć okej). W fajnej wersji fele 20 cali - trochę naleśniki. Audi jest tańsze. W zasięgu też lakiery indyvidual.
BMW forma klasycznej limuzyny. Relatywnie lekkie. Napęd i wyważenie BMW i sportowym zawiasie będzie sie tym pięknie jeździć. BMW jest droższe.
Audi modelowo końcówka produkcji. BMW ma jeszcze 2 lata przed sobą i za chwilę wejdzie lifting. Nowe tapicerki, może na modłę 4ki w mpaku. Plus dla bmw.
Kiedyś mówiłem że nigdy nie kupię audi bo to nudne auta. A teraz mi po głowie chodzi ;) jakieś 230k brutto za ładne i nawet wyposażone 4x4 350 koni i <5s 0-100.

Do tego finansowanie. Tradycyjnie warunki w vag lepsze.

#motoryzacja
  • 13
@wielowitamin:
Zdecydowanie BMW.
Lepsze prowadzenie, według mnie ładniejszy środek, również podatny na mody więc z tego 330 spokojnie wyciągniesz 300+ koni, a wyglad to kwestia gustu zalezy co komu sie bardziej podoba
@wielowitamin: Nie wiem, co tu rozkminiać. BMW jest lepszym samochodem. Łałdi tylko wtedy, gdyby ci się zdecydowanie bardziej podobało i po jeździe testowej uznałbyś, że wannabe klasa premium ci wystarcza.
@wielowitamin: Nie słuchaj tego dzbana @Nick_Login. Bo oni nie ma pojęcia o motoryzacji. Kiedys pomylił moment z mocą i nie dał się przekonać co jest czym xD

Audi jest już bardzo starym modelem. Jego główną zaletą to cena i jakość good enough. BMW jest dużo nowocześniejsze, bardziej zadziorne.

W prowadzeniu nie ma większej różnicy. Oba auto to zwykłe dupowozy. BMW jest cięższe z generacji na generacje.

W skrócie: Audi -
  • 0
@cwlmod: beemkę bym brał z xem właśnie. Problem jest taki że a5 na stocku za bardzo nie ma nie wspominając o demie.

Do tego się to mniej więcej sprowadza. Audi taniej szybciej bmw z większą gracją. Różnic w jakości pewnie za dużo nie ma oba takie midpółkowe auta i do lexa jakością podjazdu to nie ma.

Poprzednia gen trójki pamiętam że nie zrobiła na mnie wrazenia mimo że przejechałem sie trzylitrówką.
@wielowitamin: Mireczku, z tym chipem to się tak nie rozpędzaj bo chyba od 2022 ecu w BMW jest zakodowane i trzeba je wyjąć i dać do rozkodowania co chyba kasuje całą gwarancję :/
@wielowitamin: No przecież pisałem że @Nick_Login to motoryzacyjny dyletant. On jeszcze jest na poziomie lat 80-90 i nie potrafi przyznać że automaty potrafią być szybkie xD

Wannabe premium to kolejny przykład głupot jakie wygaduje