Wpis z mikrobloga

@Grooveer: @Szinako po wielkiej przemianie z kacapa na ukra tylko peany głosił na temat ukrow.

A teraz znowu mu się odmienia.

Ale nie mój biznes.

Ukraina przegrała, czy tego chce czy nie. I nawet jak NATO by wkroczył, to w dalszym ciągu ukry przegrają. Nie militarnie, ale jako państwo.
po wielkiej przemianie z kacapa na ukra tylko peany głosił na temat ukrow.


@G06DbT: Nadal może popierać Ukrainie, nie oznacza to, że wierzy w jej zwycięstwo.

Ukraina przegrała, czy tego chce czy nie. I nawet jak NATO by wkroczył, to w dalszym ciągu ukry przegrają. Nie militarnie, ale jako państwo.


@G06DbT: I po tym twierdzeniu wcale nie uważam, że jesteś prorosyjski czy że kochasz Putina.
I po tym twierdzeniu wcale nie uważam, że jesteś prorosyjski czy że kochasz Putina.


@Szinako: daleko mi do popierania Putina, ale tak, ukry przegrały. Możesz naginać rzeczywistość, ale ci wszyscy ludzie którzy wyjechali, i do tej pory nie wrócili, to już nie wrócą. Tysiące kobiet i mężczyzn, które poznało życie na zachodzie będzie musiało teraz obniżyć standardy swojego życia dla kogo?

Głupi zakaz mówienia o korupcji, czy przebąkiwanie o tym, że
Swoją drogą ty wiesz lepiej kogo popieram, a kogo nie, prawda?


@G06DbT: Właśnie chodzi mi o to, że nie można tego stwierdzić po tym, że ktoś napiszę, że dana strona przegra czy przegrała wojnę. Dla wielu fajniaków stwierdzenie, że "Ukraina przegrywa" jest równoznaczne z popieraniem Rosji. A dla mnie nie ma to nic wspólnego z popieraniem Rosji.
Więc dopóki nie powiesz czegoś w stylu "Putin jest fajnym prezydentem czy Rosja ma
@Grooveer: zacznijmy od tego że nie ma nawet jakiejś konkretnej definicji zwycięstwa Ukrainy, każdy mówi inaczej, dla optymisty zwycięstwem Ukrainy będzie odzyskanie całego terytorium, dla pesymisty to że Ukraina się utrzyma na mapie i to jest ogromny problem bo żołnierze muszą cały czas walczyć a tak naprawdę nie wiedzą gdzie jest ten punkt graniczny kiedy politycy usiądą do stołu i się dogadają w jakikolwiek sposób, wojna oprócz takiej ogólnej tragedii, to