Wpis z mikrobloga

Planuję w najbliższym czasie zakup 125 cc. Zanim jednak będzie maszyna to chcę skompletować zestaw ciuchów. Pierwszy krok zrobiony bo zakupiłem już kask Bell'a. Największe wątpliwości mam jeśli chodzi o kurtkę i buty.
Wiadomo, na początku chciał bym mieć jeden zestaw jak najbardziej uniwersalny, a jak jazda na motorze mi się spodoba to pewnie z czasem garderoba się rozszerzy.
Co do kurtki to zastanawiam się na ile istotne jest posiadanie wpinanej warstwy ocieplającej. Na ile z tego korzystacie, czy można zamiast tego po prostu ubrać jakiś polar czy coś pod spód? Zakładam, że jak złapię bakcyla to i przy 5 stopniach będę chciał jeździć, jednocześnie dobrze jak bym się nie ugotował w środku lata. Ciężko to ocenić przymierzając ciuch w sklepie, stąd wątpliwości.
Druga sprawa to buty, znajomy ma buty, które zamiast sznurówek mają takie pokrętło, chyba z shimy. Warto takiego czegoś szukać czy zwykłe sznurowane buty motocyklowe dają radę? Chciał bym coś casualowego, zbliżonego do cywilnych butów.

#motocykle #motocykle125
  • 13
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik ja w zimie ubieram letnią kurtkę moto i na to zwykłą kurtkę zimową.

Z tego co gadałem ubranie na moto musi być "obcisłe" żeby wbudowane ochraniacze zawsze były tak gdzie mają być, dlatego z tym wkładaniem pod spód czegoś grubszego może być problem

W sklepie gdzie kupowałem nie było już innych butów niż na tą zakrętkę. Sprawdza się to ok
  • Odpowiedz
Zakładam, że jak złapię bakcyla to i przy 5 stopniach będę chciał jeździć, jednocześnie dobrze jak bym się nie ugotował w środku lata.


@WybuchowyCzajnik: To weź sobie z podpinkami, bo się przydadzą. Ja sobie w Rebelhorn Hiflow III i IV bardzo chwale. Z czasem kupisz drugą kurtkę i z tej warstwowej nie będziesz wyciągał podpinek, tylko zrobisz sobie z niej kurtkę na chłodniejsze i wilgotniejsze dni. No własnie - wilgoć, to
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik: ja kupiłem kurtkę meshową od Rebelhorna, chyba Flux - bez dodatków da się jechać nawet w pełnej lampie. Do tego podpinka z membrany i wiatr/deszcz mi niestraszne. Zimą (powiedzmy do 2-4 st.) starczała koszulka termoaktywna i grubszy polar pod spód, robi się wtedy bardzo ciasna, ale tak ma być. Koszt - jedna z tańszych... W komplecie ma ochraniacze na barki i łokcie, ale "żółwia" na plecy trzeba dokupić. Jak kasy
  • Odpowiedz
@testuser kupiłem kask i ledwo wróciłem do domu i córka upuściła mi go na ziemię. Z jednej strony wyłamało się to białe, okrągłe, małe mocowanie - właśnie chyba do pinlocka. To normalne? :D patrzyłem na necie i są takie po kilkanaście zł. One pasują do wszystkich typów kasków? Jest na to jakiś standard?
  • Odpowiedz
@heheszkitroche: nie widzę, jak to odpadło, ale IMO szyba do wymiany - zwróć uwagę, czy nie ma pęknięć dookoła tych kołków pod pinlocka albo w okolicach zawiasu - co z tego, że założysz nowy, jak może w trakcie jazdy się odpiąć, a wtedy problem, bo niedoświadczony kierownik to i maszynę ze strachu położy. Bierz od razu nową z pinlockiem. Co do samego pinlocka - bierzesz albo od producenta kasku, albo od
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik: polecam taką letnią kurtkę mesh i pod to taka podpinka z ceraty, nie przepuszcza deszczu i można tak czasem pare kilometrów awaryjnie w deszczu przejechać, im więcej podpinek tym kurtka sama bedzie luźna bez nich, sam tak jezdziłem 125cc ddo pracy od 10 do 30 stopni kwestia kto jak toleruje zimno/ciepło, rekawice jakieś długie skórzane żeby zasłonić jak najwiecej reki, w razie zimna albo deszczu polecam na nie zwykłe rekawiczki
  • Odpowiedz
@heheszkitroche: przejdź się z tym do jakiegoś sklepu moto, może jest do odratowania. Ja bym próbował kleić czymś, co nie zareaguje z poliwęglanem, z którego jest szyba zrobiona. Problem w tym, że przy samym montażu pinlocka trzeba mocno docisnąć do tych bolców, a wtedy klejenie może puścić. Nowa szyba to takie 200 PLN.

Same pinlocki widzę po 150-170 PLN na allegro, np taki:
https://allegro.pl/oferta/pinlock-do-kasku-airoh-st701-valor-st501-spark-14113798556?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=ZWVlNDA1MmItY2RhOC00YjVjLTg3MWEtMWMyMjg1MzJhNTcwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0cc0d525-4295-4ed9-9350-bc669e49ef16
  • Odpowiedz
@heheszkitroche: To jest mimośród do montażu pinlocka, da się dokupić i wcisnąć, albo można wyjąć z innego wizjera.

https://youtu.be/r1QwIBPhhq0?si=rOxJnlo0zUasngof

Co do kurtki wielowarstwowej, spoko bajer ale często w podpinkach jest ciasno szczególnie ocieplina plus przeciwdeszczowa razem wpięte. Dlatego potem bez żadnej warstwy nagle sama kurtka robi się za luźna i protektory mogą żyć swoim życiem. Sam na pierwszą kurtkę hiflow IV kupiłem i jednak mierząc ją z podpinkami to tak żeby
  • Odpowiedz