Wpis z mikrobloga

#wroclaw #justwroclawthings

Kiedy wydaje ci sie, ze okreslenie "to miasto to mem" powoli odchodzi w zapomnienie, a twoja czujnosc zostaje uspiona, pojawia sie cos, co rozklada to zludne poczucie bezpieczenstwa na lopatki ¯\(ツ)/¯

Na ogolnopolskim duzym portalu informacyjnym, pojawilo sie info o rozbudowie (to naduzycie) Parku Sczytnickiego. W artykule zalinkowany jest wpis z facebooka portalu Wroclaw [Wroclove] WROCŁAW oficjalna strona na Facebooku!

Wpis okraszony jest linkiem wroc.city/OgrodySzczytnickieWro [pic rel]
Link powinien prowadzic do strony: https://www.wroclaw.pl/zielony-wroclaw/ogrody-szczytnickie-powieksza-wroclawski-park-bedzie-przepieknie-wizualizacje
Ale zamiast tego pojawia sie taki kwiatek [cytat pozniej]. Powazny portal internetowy, z powaznego miasta, nie potrafi tak zbudowac swojej strony, zeby link nie przypominal wpisu z wikipedii ()

Chcialbym w tym miejcu pozdrowic i podziekowac Panu Blazejowi, w dolozeniu cegielki do osmieszenia tego #!$%@? ( )

Szanowni Państwo, Drodzy Wrocławianie i Wrocławianki.


Z dniem dzisiejszym zostaje wyłączony skracacz adresów wroc.city.


Przez prawie 4 lata sponsorowałem Urząd Miasta. Gazeta Urzędu Miejskiego, Prezydent Jacek Sutryk oraz inne powiązane osoby i media korzystały z niego umieszczając odnośniki na banerach reklamowych, w telewizji i prasie.


Nikt z władz Urzędu nie zapytał mnie o koszty lub plany rozwoju i poświęcony czas. Zamierzeniem tego projektu było ułatwienie mieszkańcom wchodzenie na różne odnośniki z niezbyt przyjaznymi długimi adresami, poprzez wygenerowanie czegoś bardziej nam przyjaznego np. „wroc.city/wosp”.


Nadal będę pracował dla dobra Mieszkańców oferując ciekawe rozwiązania ale realizowane z innej pozycji.


05.04.2024 r.


Błażej Kołodziej


kontakt@wroc.city
PurpleHaze - #wroclaw #justwroclawthings

Kiedy wydaje ci sie, ze okreslenie "to mias...

źródło: obraz_2024-04-05_155916205

Pobierz
  • 6
@PurpleHaze: nie wiem czy powinno być mi głupio ale nie wiedziałem nawet że taki skracacz w ogóle funkcjonował.
Ciężko więc się jakkolwiek sensownie wypowiedzieć, ale jeśli chłop ma problem z tym, że jego serwis działał tak jak on zaplanował że będzie działał, to chyba dobra jego że działało tak dobrze że nawet serwis urzędu miejskiego z niego korzystał i - było nie było - reklamował (bo o to w tych skracaczach
@puexam: Naczy wiesz, ja widze to troche inaczej.

Tez pierwsze slysze o tym skracaczu, natomiast widze ze pojawia on sie w wielu miejscach, wpisach, twittach itd w sieci.
Strzelam ze sam przez niego wchodzilem wiele razy, tylko nie zwrocilem uwagi. Wiesz jesli oficjalne serwisy miejskie cos wrzucaja, korzystajac z tego samego adresu, to pewnie uznalem to za oficjalne skracacz i czesc.
Nie widze tez tutaj nigdzie reklam, ani nie zarjrestrowalem takowych,
@PurpleHaze: to że wroclaw.pl nie działa to zauważyłem sam już jakiś czas temu... mi bardzo często się wydaje w takich sytuacjach że strony to są prowadzone przez jednego lub kilku domorosłych webmasterów bez konkretnego doświadczenia i stąd takie kwiatki wychodzą... ale wiesz ja tu piję bardziej do tego co Błażej napisał w uzasadnieniu: zamykam bo UM korzystał z tego co dawałem wszystkim za friko i nawet się mną nie zaopiekowali.
Nie