Wpis z mikrobloga

@6aesthetic9: Bo zagrał fatalny mecz z Anglią i był wysoki, dość szczupły, więc wyglądał jak tyczka. Idealnie nadawał się więc do pierwszych memów raczkującego w Polsce internetu.

Jak ten Rasiak radził sobie w Anglii, to i tak nikt nie widział i mało kogo to interesowało.

A prawda jest taka, że za ładną gębę czy warunki fizyczne nikt mu dwóch szans w Premier League nie dał.
Czemu na Rasiaka się mówiło drewno jak to był taki kocik?


@6aesthetic9: @rooger Bo w Polsce zdecydowana większość "kibiców" ogląda 4 mecze kadry w roku i na tej podstawie oceniają piłkarzy.
W ten sam sposób wszyscy śmieją się z Kuszczaka, że wpuścił gola z 80 metrów, jednocześnie mając Boruca za boga choć ten sam Boruc ma na końcie tak samo wpuszczoną bramkę tyle, że w Premier League.
Dodatkowo Kuszczak miał okazję
@rooger: Boruc ogólnie był bardziej wszechstronnym bramkarzem, przez co zapewne lepszym niż Kuszczak. Mówienie o dwóch półkach różnicy jest chyba jednak trochę na wyrost. Może jedna półka różnicy, może ta sama :P ? Kuszczak miał po prostu niesamowity refleks. Absolutny top światowy w swoim primie jak dla mnie. Natomiast inne elementy jego gry, szczególnie gra nogami... No cóż, tu mu dużo brakowało. Na 20lecie Premier League robili plebiscyty różne, w tym
@JimiButton: Fajne tematy poruszyliście to Boruc przed Kuszczakiem, bo lepiej wybierał kluby, ale np. już teraz Fabian przed Borucem, bo przynajmniej 3 puchar europejski ma itd. A co do gadki @rooger o tym, że Rasiak miał negatywny PR, to samo ma teraz Piasecki i to samo ma Rosołek. Wiadomo inna liga, ale jak kibice i media na kogoś wjadą to później są płacze, że Frankowskiego na MŚ 2006 Janas nie zabrał.
@rooger: @JimiButton @Sylwiusz89 Największym "pechem" Kuszczaka bo tak trzeba to nazwać i nikt nie mógł tego przewidzieć było to, że Van Der Sar w wieku 35 lat tak odpali i będzie grał na tym poziomie do 41 lat. Kuszczak był szykowany na jego następce, a skończyło się na ławce przez 5 lat przy czym jak na rezerwowego bramkarza i tak coś tam pograł.
06/07 - 13 meczów we wszystkich rozgrywkach,
07/08
@GeWa: Boruc to miał przede wszystkim nierówno pod sufitem i chyba z tego powodu nie poszedł do topowego klubu, plus trochę się zasiedział w Celtiku i później już było za późno
@GeWa: Kuszczak nigdy nie był szykowany na nr "1" w United, to jakaś polska legenda. On miał świetny refleks, to prawda, ale poza tym był przeciętnym bramkarzem.

NIe ma przypadku w tym, że Kuszczak po przygodzie w United trafił do Championship, z którego to poziomu nigdy już nie wyszedł do końca kariery. Myślę, że losy po United/Arsenalu dobrze pokazują np. różnicę między nim, a Fabiańskim. A kiedy Kuszczak odchodził z United
@jacas: myślę właśnie ze po tych akcjach z Glasgow topowe kluby bały się zatrudnić gościa o ciężkim charakterze jakiego skilla by nie miał. Chociaż pewnie jakby był bliższym kulturowo anglosasem może by zrobili by z niego kogoś takiego jak roy keane
Mi się kojarzy, że grając w Groclinie u Pana Drzymały, za wszelką cenę chciał odejść za granice. I chyba przez to jego naciskanie się zaczęło, szydera z nim. Ale trochę wody upłynęło mogę się mylić.
@jacas: Chłop tak jak Fabian jak na polskie warunki dobra lub bardzo dobra kariera, więc gdzie miał iść do Bayernu, gdzie było wiadome, że taki Neuer z Schalke był szykowany na następcę Kahna, z chwilą bronienia Butta, gdzie na siłę stawia się na Niemca itd. Z przeszłości w lepszych klubach był tylko Dudek (Real, LFC), może Kuszczak z MU na koncie i Szczęsny (Juve, Roma, Arsenal). On dokonał niemożliwego w Violi