Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem potrzebuje dziś zrobić trasę trochę większa, problem jest taki że zaciął mi się lekko hamulec przez co tarcza się nagrzewa i po ok. 10/15 km parzy mnie felga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylnia tarcza jak coś

Dałoby radę to jakoś chwilowo zategować?( ͡° ʖ̯ ͡°)

ewentualnie możecie polecić jakiegoś mechanika na #slask co by to mógł zrobić od ręki.

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@CH3j u mnie w opelku ręczny trzymał i mając tarcze koło gorące jak sam skurczybyk.
@chaddeveloper jedź do najbliższego mechanika niech spojrzy. Może tylko ręczny trzyma to odblokuje
Albo sam to zrób
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: rób to od razu. Mi #!$%@? jakieś tulejki przy wymianie, to jak stanąłem na światłach, to prawie mi auto się zapaliło. Koła nie szło ściągnąć tak wszystko parzyło.
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: jeśli problemem jest nie odbijająca linka, to zlokalizuj dziwgienkę w zacisku którą pociąga linka i na siłę (np. kombinerkami) odciągnij ją do pozycji spoczynkowej, a potem już nie używaj ręcznego.

A jak to problem w środku to trzeba wyjąć klocek, wkręcić trochę tłoczek i może się uda na jakiś czas.
  • Odpowiedz
  • 1
@chaddeveloper dzięki za odpowiedź. Pocieszę Cię: mnie parę lat temu warsztat skasował na tysiaka za wymianę linek ręcznego i czyszczenie tylnych zcisków w starym Hyundaiu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kupczyk: zacisnal sie reczny, ale oprocz tego prawdopodobnie trzeba bedzie zrobic przewody hamulcowe no i amortyzatory + stabilizator. Ale mysle, ze pojezdze na tym co mam tak do lipca, bo wymiana zacisku mnie nieco psychicznie przygniotla jak to takie koszta xD. Mam nadzieje, ze do tego czasu nic nie #!$%@?.
  • Odpowiedz