Wpis z mikrobloga

#toyotabank dalej wszystko legit? Mam pewne oszczędności które leżą odłogiem + chce wrzucać część kasy z każdej wypłaty na konto oszczędnościowe w dłuższej perspektywie czasu, nie chce mi się ząglować kasą co 3 miesiace miedzy bankami w poszukiwaniu promocji i tak pomyślałem o tej toyocie. Obecnie mam #mbank ale tam oprocentowanie to ze 0,5% chyba jest.

Czym jest oplata 30zl? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jest to oplata 30zl za każdy przelew z konta oszczędnościowego ALE jak nie robie tych przelewów to oni mi i tak pobierają ta kasę ale później oddają pod nazwa "zwrot za prowadzenie konta"?
Czyli to taka niby lokata pod pretekstem konta oszczednosciowego? bo z jednej strony kasę mogę wypłacić co jest charakterystyczne dla konta oszczędnościowego ale ponoszę za to "kare" (w postaci opłaty 30zl) co jest charakterystyczne dla lokaty, dobrze rozumiem?
#kontooszczedniosciowe #bankowosc
  • 6
  • Odpowiedz
@PancakeV: obecnie chyba z oszczędności to lokaty Inbank - Estonia, jest w KNF, jest w funduszu gwarancyjnym, procent dają ok.

Konta oszczędnościowe w wszystkich bankach raczej z procentami zjechały. Co najwyżej masz promocje na nowego klienta i nowe środki.
  • Odpowiedz
  • 0
@KrzaczekPl: Wiadomka ale takiej Toyocie z tego co widzę jest 5,78% stale do 400k pln co wyglada mi na sytuacje - wpłacam, trzymam kasę i ona sobie rośnie i nie myślę o niej a w mbanku to ja mam bodajże 0,5 czy tam 0,7% oprocentowania no chyba ze w ostatnim roku robiłem codziennie salto o 21:37 to się lapie na promocje na łaskawe 3 miesiące co brzmi żałośnie.
  • Odpowiedz
@PancakeV: nie powiem Ci nic, bo akurat tematu tego banku nie drążyłem.

P.S. Ciekawa godzina, na sprawdzanie salto, na pewno 2 kwietnia sprawdzałeś?

Mbank to chyba robi wszystko by się pozbyć indywidualnych klientów i zająć biznesowym.
  • Odpowiedz
@PancakeV no dobrze myślisz, z tym że to opłata za konto która zwracają o ile nie uszczuplisz konta a nie sam typowo przelew. Jak chcesz wrzucić i zapomnieć to myślę że spoko oferta. Chociaż są lepsze procenty i zonglowanie chociazby pekao/velobank z 7% wcale nie jest takie zle
  • Odpowiedz
@PancakeV no dobrze myślisz, z tym że to opłata za konto która zwracają o ile nie uszczuplisz konta a nie sam typowo przelew. Jak chcesz wrzucić i zapomnieć to myślę że spoko oferta. Chociaż są lepsze procenty i zonglowanie chociazby pekao/velobank z 7% wcale nie jest takie zle

Opłata pobierana 1. dnia miesiąca i zwracana, jeśli klient nie dokonał transferu środków powodujących zmniejszenie salda rachunku (z wyłączeniem przelewu na lokatę) w poprzednim
  • Odpowiedz