Wpis z mikrobloga

jakie to jest uczucie ten caly hiperfokus przy #adhd ? #medycyna
i ogólnie czy jest tu ktoś kto zaczął leczyć swoje adhd jakimis lekami i czy są z tego jakies efekty?

ja cale zycie zaniedbany, starzy mnie nie chcieli, stoleja i zryty leb i nikt sie mna nie zajmowal. zazdroscilem dzieciakom ze maja adhd :) czulem ze tez mam ale nikt nie dawal o mnie #!$%@?

i teraz na starosc chce isc sie przebadac, bo wg testów z neta mam 90% objawów i to by wiele tlumaczylo dlaczego jestem jaki jestem. warto to leczyc? da sie cos z tym robic?
  • 8
  • Odpowiedz
@stary_grat: Zacząłem się leczyć jakoś pół roku temu i jadę na medikinet, 180 stopni zmiana życia, brak milionów myśli, brak szybkiego znudzenia się robotą, lepiej śpię.
  • Odpowiedz
@stary_grat:

zazdroscilem dzieciakom ze maja adhd


Nie zazdrość, utrudnia życie ( ͠° °) a już na pewno naukę i pracę zawodową (czyli jedne z najważniejszych rzeczy we współczesnym społeczeństwie)
  • Odpowiedz
akie to jest uczucie ten caly hiperfokus


@stary_grat: Takie, że jak cię termin nagli i zbliża się deadline, pojawia się ogromny przypływ adrenaliny bo nie wiesz czy zdążysz czy się wyrobisz, a adrenalina powoduje wyrzut dopaminy i wtedy maksymalnie skupiasz na tym co robisz, świat wokół ciebie nie istnieje jesteś tylko ty i twoje zadanie. Podam przykład, w pracy się często obijam ale przychodzi czas gdzie wiem, że albo się wezmę
  • Odpowiedz
@stary_grat: jest hiperfokus i hiperfiksacja :)
hiperfokus sprawia, ze da się, aż do totalnego wyczerpania, do zużycia baterii na -100% nad czymś siedzieć (to ważne do podkreślenia, bo potem niefunkcjonujesz od razu normalnie, tylko trzeba się naladować i pobyć, jak to nazywam, amebą), zapominając o glodzie, sikaniu, piciu, interakcjach społecznych itp. XD to sikanie nawet, to lecisz to zrobić jak najszybciej, bo "dlaczego trzeba się w życiu zajmowac takimi bzdurami, zamiast
  • Odpowiedz