Wpis z mikrobloga

moglibście polecić mi #smartfony do 1500zł (ewentualnie jeśli jest duży przeskok jakościowy jestem w tanie dopłacić te 500zł)? od około 5 lat używam #xiaomi mi 9t i na dobrą sprawe zmieniam go tylko dlatego, że bateria już ledwo zipie i raz na jakiś czas cały się zawiesi, ale to szczegół. Zależy mi na dosyć długim czasie pracy na baterii, tzn fajnie by było gdyby wytrzymywał cały dzień bez ładowania, oraz by miał możliwie jak najszybsze ładowanie (dodatkowo ładowanie indukcyjne byłoby przyjemne, ale to nie jest must have)
niżej kilka modeli które w jakiś sposób rzuciły mi się w oczy:
-zastanawiałem się nad samsungiem galaxy a54/55 lub a35, ale słyszałem, że ma kiepski stosunek ceny do jakości
-raczej unikałbym xiaomi ze względu na denerwujący soft i pojawiające się zewsząd reklamy (to już przesada xD) chociaż słyszałem dużo dobrego o poco x6 pro - jeśli naprawdę jest tak powalający jak mówią to mógłbym przeboleć paskudny wygląd plecków i obecność miui.
-podobają mi sie oneplusy - wpadł mi w oko oneplus nord 3 tylko tutaj mam zagwozdkę czy warto do niego dopłacać, czy równie dobry byłby OP nord 2 (pixele też mi się podobają, ale nie mam upatrzonego żadnego konkretnego modelu więc jeśli jakiś, który jest warty szczególnej uwagi będę wdzięczny za polecenie)
-myślałem nad starszmi flagowcami, np. samsung galaxy s20FE ale co do tego też nie jestem przekonany - ma już niby swoje i nie dostanie żadnych aktualizacji w przyszłości, a ja raczej nie lubie zmieniać za często telefonów dlatego szukam czegoś co by posłużyło dłużej
-zastanawiałem się też nad motorolą, niektórzy mówią, że bardzo przyjemne telefony za dobre pieniądze ale nie mam pojęcia jak ma sie to w praktyce i jakie modele brać pod uwagę
-ostatnia marka która mi wpada do głowy to ten nowy nothing phone - wydaje się być dobrym wyborem, ale nie wiem czy nie jest ciut przekombinowany i czy nie ma czegoś lepszego za te pieniądze

będę wdzięczny wszystkie porady i polecenia bo jestem zielony w temacie (,)

#samsung #telefony #cokupic #smartfon #xiaomi #android
  • 12
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Polecam Infinix Note 30 VIP 5G. Posiadam już kilka miesięcy i sobie chwalę. Ma ładowanie 68W (bardzo dobrze się sprawdza) + indukcję. 12GB ram, 256GB pamięci. Można dokładać kartę sd na czym mi bardzo zależało. Dual sim, 5G, aparat wystarczający do normalnego użytkowania, ekran 120Hz. Gdyby ktoś potrzebował ma wejście mini jack. Najbardziej obawiałem się softu, ale mi pasuje w 100%, nie doświadczyłem żadnych zwieszek ani reklam. Fajny dodatek do
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123:
Mam s20fe i jakbym w tym momencie musiał zmienić to brałbym motorolę edge 40 lub 30 neo z względu na rozmiar i szybkie ładowanie.
Samsungi nie ogarniają szybkiego ładowania a w dodatku nie mają żadnej ładowarki w pudełku żrą też więcej prądu jak szukają zasięgu który mają gorszy od chińczyków. Specyfikacja poco 6x pro brzmi aż za dobrze w tej cenie, w poprzednich wyrobach poco padały płyty główne i nie
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123:

OnePlus Nord 3 z Aliexpress kosztuje 1500 właśnie. Podobno na wersję Globalną gwarancja międzynarodowa. Podobno ma dobry aparat.

Motoroli Edge nie wziąłbym z powodu zakrzywionego ekranu, dla mnie to nie do przeskoczenia. W motorolach podobno słabe aparaty.

Samsungi nie mają szybkiego ładowania, niestety.

Nothing Phone i jaranie się pleckami z lampką to trochę słaba zagrywka, nie wiem co mają w środku.

Poco X6 Pro podobno tez średni/słaby aparat. Reklamy w
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: w tym budżecie brałbym to co ma lżejszą nakladke np motorola edge 40 Neo lub oneplus. W moto masz większą baterie i lepsze zagospodarowanie wyswietlacza
  • Odpowiedz
@OneNightInTokyo Przez dwa lata co kwartał poprawki bezpieczeństwa + jedna duża aktualizacja. Mi na ten moment wszystko pasuje, jak nie będzie już wsparcia to wgram inny soft. Przy kupnie zależało mi głównie na samym sprzęcie, tak żeby był na dłuższy czas. Kluczem dla mnie było 256GB+karta sd, indukcja, szybkie ładowanie i 5G oraz cena. Ale wiadomo każdy ma swoje preferencje:)
  • Odpowiedz
@well_being: W każdej aplikacji, gdzie są reklamy, wchodzisz głębiej w jej ustawienia (np 3 kropki) i trzeba odznaczyć przełącznik Propozycje, bo te propozycje to reklamy właśnie
  • Odpowiedz