Wpis z mikrobloga

przekroczyłem w tym roku o prawie 3 tys pierwszy próg podatkowy i w rozliczeniu pit jak sprawdzałem mam 0 zł do zwrotu, myślałem że będę musiał coś dopłacić, bo na listkach płacowych w całym roku mam tylko info o podatku pit 12%, także w grudniu. czy możliwe że jest tu jakiś błąd, czy o co chodzi? #pit #podatki #ksiegowosc
  • 7
  • Odpowiedz
@hoppbakke: NIe widziałe mżeby pracodawca rozdzielał jakoś zaliczke na podatek, nie miałeś może grudniu wiekszej zaliczki? Druga sprawa to na jakiej ppodstawie uważasz że przekroczyłeś? Może bierzesz pod uywagę przychód a nie dochód, a chodzi o 120tys dochodu
  • Odpowiedz
@hoppbakke: a obliczyles ulgi, koszty uzyskania przychodu i kwotę wolną od podatku?
Jako że masz 30k kwoty wolnej od podatku to realistycznie pierwszy próg jest od 150k czyli 12,5k miesięcznie
  • Odpowiedz
Jako że masz 30k kwoty wolnej od podatku to realistycznie pierwszy próg jest od 150k czyli 12,5k miesięcznie


@xdTM: nope. tak to nie działa. Excel podaje 142k w większości przypadków UoP
  • Odpowiedz
@Corsini: niby czemu tak nie działa, skoro 30k to kwota wolna od podatku a pierwszy próg to 120k?
Realistycznie nawet trochę więcej bo są inne ulgi jeszcze.
Np dla osoby z ulgą dla młodych próg podatkowy to 86k+30k+120k
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: @xdTM @Corsini sprawdziłem na pit'cie i mam przychód 125 300 a dochód 122 300, czyli nie przejmować się że wyszło mi równe 0 zł dopłaty/zwrotu? Bo spodziewałem się dopłaty, ale w takim razie to będzie dopiero jak będę mieć 140-150 000 rocznie?
  • Odpowiedz
@hoppbakke: jak ci wyszło 0 to masz 0 i tyle. To co poda portal to jest to, jak uznaje urząd skarbowy i skoro uznał że jest zero, to jest zero.
  • Odpowiedz
@hoppbakke Ale od 122 300 jeszcze odlicza się ZUS i wtedy dopiero wychodzi podstawa opodatkowania która jest mniejsza niż 120tys więc nie przekroczyłeś progu
  • Odpowiedz