Wpis z mikrobloga

@pusz_ka: Też sobie zadawałem to pytanie. Fakty są takie, że BS współpracował z PIS, ale się nie cieszył xD A poza tym pamiętam jak w ostatnich wyborach parlamentarnych szef BS o nazwisku Maj zdobył się na krytykę PISu. Tak więc dało mi to do myślenia, że to nie jest jakaś przybudówka PISu jak Solidarna Polska tylko osobny byt, który miał to nieszczęście, że zadawał się z łobuzem. Zresztą prawda jest też
  • Odpowiedz
@pusz_ka: W wyborach samorządowych teoretycznie szyldy partyjne nie powinny mieć takiego dużego znaczenia, jednak w przypadku PiS, partii etatystycznej budzi się czerwona lampka zawsze. Jest to jednak organizacja, która zwyczajnie samorządu nie lubi i chciałaby aby wszystko było rozstrzygane na układach szczebla centralnego. Z drugiej strony PO nie wystawiając Jarosa kierowało się dokładnie tymi samymi pobudkami, więc nie jest lepiej.

Sam Michalak raczej pisowcem nie jest, tak jak pisze @Maly_Jasio Bezpartyjni
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Iudex po podobnych wykluczeniach na mojej liście został Prigan i Michalak właśnie. Na niekorzyść Michalaka jest fakt współpracy w ramach sejmiku z PiS. No nie może mi się to jakoś ułożyć w głowie, że to była jedyna opcja. Z kolei Prigan - zero doświadczenia w polityce. Nawet nie wiadomo, czy ma kogoś na zapleczu, kto by to nadrobił i doradził.
Generalnie smutna ta lista w tym roku.
  • Odpowiedz
@pusz_ka: to są wybory lokalne, nie patrz na nie tylko przez pryzmat polityki centralnej bo takie myślenie to rak. Idąc takim tokiem rozumowania powinnaś głosować na Jacka bo Donald tak powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Bumelante wg mnie trochę naiwne jest myślenie, że Ci kandydaci to są jacyś niezależni wybitnie. Za nimi stoją interesy jakichś grup społecznych. Tak sądzę, ale może nie?¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Na niekorzyść Michalaka jest fakt współpracy w ramach sejmiku z PiS. No nie może mi się to jakoś ułożyć w głowie, że to była jedyna opcja


@pusz_ka: Jedyna na pewno nie. Aczkolwiek po 8 latach rządów PiS trudno się dziwić, że do takich sytuacji dochodziło.
  • Odpowiedz
@pusz_ka A BS to nie jest przypadkiem ta "grupka" która nie puściła linii do Sobótki po nasypie tylko na poziomie zero czym sparaliżowała komunikacyjnie całe południe miasta?
  • Odpowiedz
dobry wywiad, dzięki. Czyli przykleili się do pisu bo to była partia rządząca więc tylko z nimi mogli zrealizować swoje cele, teraz na tej samej zasadzie przykleją się do po (o ile ci będą chcieli). Takie nieideologiczne podejście, jak ktoś emocjonalnie podchodzi do polityki to może być nie do przełknięcia

@mirekwirek:
  • Odpowiedz
Z drugiej strony PO nie wystawiając Jarosa kierowało się dokładnie tymi samymi pobudkami, więc nie jest lepiej.


@Iudex: sytuacja tutaj jest trochę bardziej skomplikowana. Jest stowarzyszenie Tak! Dla Polski, które zrzesza samorządowców przychylnych obecnej koalicji, lub zwyczajnie pochodzących od niej. To stowarzyszenie dość mocno pomagało obecnej koalicji przetrwać lata w opozycji KO i innym podmiotom, wspierali różne inicjatywy, mówili jednym głosem, zapraszali na marsze. W zarządzie stowarzyszenia jest nie kto inny
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: No ale odpowiedź jest taka sama: zdecydował centralny układ, którego Donald nie chciał rozmontować. Choć rzuca to nieco światła, bo stowarzyszenie trzymało go za jaja.
  • Odpowiedz