Wpis z mikrobloga

Okej może głupie pytanie ale nigdy się nad tym nie zastanawiłem. Czy ambasador obcego kraju w Polsce nie powinien znać polskiego? Wydawało mi się że są większe wymagania wobec ambasadorów.

#kanalzero
  • 15
  • Odpowiedz
@wiedzminyo: Równie dobrze można zapytać, czy ambasador Polski w Estonii powinien znać estoński? Ambasadorowie dość często się zmieniają a dyplomacja w jednym języku, czyli angielskim jest bardziej sprawna
  • Odpowiedz
  • 191
Równie dobrze można zapytać, czy ambasador Polski w Estonii powinien znać estoński?


@kalaj: Nie mam pojęcia ale strzelałbym że tak, powinien. Wręcz wydawało mi się to do tej pory całkiem normalne. Nie mam pojęcia też jak często się ambasadorowie zmieniają ale wydawało mi się że to nie jest freelancerska robota gdzie co pół roku się zmienia kontrakt.
  • Odpowiedz
@wiedzminyo dokładnie na to zwróciłem uwagę. Jest to tym bardziej rażące, że państwo Izrael zostało stworzone między innymi przez żydów pochodzenia polskiego, więc na pewno znaleźliby się tam dyplomaci mówiący biegle po polsku. Nie wiem, czy to celowa zniewaga, ale się domyślam.
  • Odpowiedz
@wiedzminyo: ambasadorowie zmieniaja sie co 4 lata srednio. Nie musi znac jezyka kraju w ktorym jest na placowce choc oczywiscie dobrze by bylo. Pamietajcie, ze Polski to dosc malo rozpowszechniony jezyk choc w Izraelu raczej powinno byc od metra ludzi ktorzy go znaja.
  • Odpowiedz
Równie dobrze można zapytać, czy ambasador Polski w Estonii powinien znać estoński?


@kalaj: Jeśli byłby tam już dwa lata jak ten żyd, to wypadałoby.
  • Odpowiedz
@kalaj: poznałem jedną panią konsul amerykańską i znała język polski doskonale. Dobry dyplomata zna niejeden język obcy.
  • Odpowiedz