Wpis z mikrobloga

Czy kawa wypłukuje witaminy? Kiedyś słyszałem że tak, później to okazało się mitem. Jaki jest teraz konsensus naukowy?

Ogólnie jak piję dłuższy czas 2-3 kawy dziennie to źle na mnie działa, robię się drażliwy, mam drgania powiek, a nawet kłucie w różnych miejscach. Kiedyś w aptece słyszałem że to nie brak magnezu tylko nerwica xd

#pytanie #zdrowie #medycyna
  • 8
  • Odpowiedz
@fhgd: są dwa typy ludzi: jedni mają gen odpowiadający za metabolizowanie kofeiny, a inni nie. U tych pierwszych uznaje się 2-3 filiżanki kawy dziennie za zdrowe. U tych drugich jakakolwiek ilość kawy będzie szkodziła i zwiększała ryzyko chorób serca i czegoś tam.

Możesz sobie zrobić badania żeby wiedzieć na pewno, w której grupie jesteś:

https://diag.pl/sklep/pakiety/e-pakiet-wrazliwosci-na-kofeine-badanie-genetyczne/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw_LOwBhBFEiwAmSEQAYPB5x9gfJhIhTsxD6k2Ik-XqiWm5Mm748GiFHN1vUY1mXfdEh_6NxoCYuoQAvD_BwE
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@SkrytyZolw: Nie wiedziałem że nawet do kawy trzeba mieć odpowiednie geny xd
Ciekawe iloma rzeczami na co dzień się trujemy nie zdając sobie sprawy
  • Odpowiedz
@fhgd: nie wyplukuje ale kazdy ma swoja tolernacje na kofeine, mozesz ja metablizowac szybciej lub wolniej, poza tym kawa to rowniez inne rozne substancje ktore wplywaja inaczej na kazdego. Jezeli kawa Ci nie sluzy zamien ja na cos innego, jezeli twoj max to 1 kawa, to nie pij wiecej niz 1. Osobiscie moj max to 2 kawy.
  • Odpowiedz