Wpis z mikrobloga

Powrót po dłuższej przerwie, a dziś trochę o kontrowersji z DC sprzed dwóch lat (u nas wydane w zeszłym roku). Mianowicie, Superman odchodzi, wybiera się na jakąś super tajną misję i zostawia opiekę nad Ziemią swojemu synowi, Jon-Elowi, zwanego też Supermanem (kto by się spodziewał ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Cała kontrowersja dotyczy orientacji nowego Supermana, gdyż jest on gejem i wg mnie nie to jest największym problemem, a to w jaki sposób to zostało pokazane. Całość odgrywa się na przestrzeni kilku kadrów, kiedy Jon-El rozmawia z kolegą ze studiów, który okazuje się że ma super moce przenikania przez obiekty. Mówi Supermanowi że nie będzie musiał go ratować w razie kłopotów, pocałowali się i to koniec. Wątek ich "romansu" zniknął tak szybko jak tylko się pojawił, kilka kartek później, Flash gratuluje mu i życzy szczęścia ale... nikt o tym nawet później nie wspominał aby Flash mógł cokolwiek wiedzieć. Wszystko wygląda jakby tydzień przed publikacją, ktoś na siłę wcisnął ten wątek. Jest on rozpisany po macoszemu, pojawia się nagle i nagle znika. Jest to o tyle dziwne, bo scenariusze w komiksach DC trzymają wysoki poziom i sam tomik (Superman, Syn Kal-Ela: Prawda) jest bardzo dobry.
#ciekawostkakomiksowa #komiks #komiksy #dc #dccomics #superman
ciemny_kolor - Powrót po dłuższej przerwie, a dziś trochę o kontrowersji z DC sprzed ...

źródło: e75fdf298b94516227edbeea892aa8ed_xl

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Mówi Supermanowi że nie będzie musiał go ratować w razie kłopotów, pocałowali się i to koniec. Wątek ich "romansu" zniknął tak szybko jak tylko się pojawił


@ciemny_kolor: Komiksy DC czy Marvela wychodzą również w krajach, w których promocja LGBT jest zabroniona. Łatwo taki mikro wątek wyciąć bez szkód dla fabuły komiksu.
  • Odpowiedz