Wpis z mikrobloga

"Suvalizacja" motoryzacji jest dla mnie smutnym zjawiskiem ale moje przemyślenia czym jest to spowodowane są następujące: SUVy #!$%@?ą się tym że są wyższe, więcej widać zza kierownicy i łatwiej się do nich wsiada, a także mniej trzeba się schylać wrzucając coś do bagażnika. W USA, kraju znanym z wygodnictwa były popularne od zawsze. Skąd jednak popularyzacja w Europie? Wg mnie spowodowane jest to sytuacją gospodarczą i demograficzną. Coraz mniej ludzi stać na samochód, większość to leasingi, a auta kupowane na własność są przez właśnie - ludzi starszych. A im zależy przede wszystkim na wygodzie. Mlodemu człowiekowi SUV nie jest za bardzo potrzebny. Rynek dostosowuje się do klienta, widać to po ofercie Toyoty: corolla SUV, RAV4, highlander i o zgrozo Yaris cross. Smutno się patrzy na schyłek produkcji pięknych linii coupe i sedan. Ale cóż "to wiele mówi o naszym społeczeństwie".
#przemysleniazdupy #niepopularnaopinia #motoryzacja
Janusz_Conway - "Suvalizacja" motoryzacji jest dla mnie smutnym zjawiskiem ale moje p...

źródło: truckvan_toyota_yaris_cross_2022_28

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
czujniki/kamery to powinien być standard wyposażenia, fakt


@Janusz_Conway: no fajnie, ale samochód powinien i bez nich zapewniać jakiś ogląd dookoła. Jak sam wskazałeś - ludzie kupują SUVy, bo więcej widać. Gdyby nie-suvy miały normalne przeszklenia, to ten argument byłby inwalidą.
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway: Osobiście sam nie rozumiem tej mody i Suvy mi się kompletnie nie podobają. Czasem mnie śmieszą argumenty, że w suvie nic nie nie oślepia co jest brednią, bo jak prowadzę autobus mam tyłek na wysokości głowy kierowcy suva i jak ktoś mi długimi da to mnie oślepi, więc to śmieszny mit powtarzany przez właścicieli suvów. Tez dużo osób nie radzi sobie za kółkiem suva. Miałem raz sytuację, że nie
  • Odpowiedz
A z tym schyłkiem coupe to niezłe #!$%@?, merc właśnie wjechał z CLE i SL, do bmw jakiś czas temu wróciła 8er, a 911 nigdzie się nie wybiera.


@trololo55: Ale tu chodzi o zmierzch coupe dla śmiertelinków. Kiedyś były Integry, CRX, Del Sol, Celiki, Pumy i Tigry, Cougary, a wiele kompaktów miało wersje cabrio (Golf, Astra/Cascada, VW Eos, Focus).
A teraz najbliżej tego jest MX-5 i wychodzący z produkcji GR86...
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway: Od kiedy się ten trend zaczął... to ja nie odróżniami samochodu od samochodu :) dopiero jak zobacze emblemat to to wiem co to za marka. Ale modelu nie chu*a nie pokojarze :) Mi się wydaje, że ludzie chcą być postrzegani na silnych kupując takie auta, bo są słabi. Taka rekompensata kompleksów ;)
  • Odpowiedz
samochód to przede wszystkim narzędzie do przewożenia ludzi i bagażu. Suv robi to lepiej od sedana/coupé więc ludzie kupują suvy


@Torgerd: Na ulicach spotkasz bardzo mało suvów, większość na rynku to abominacje. Większość kompaktów to napompowane golfy z niewiele większym prześwitem ale przynajmniej wyglądają jak gówno, dużo palą, są ciężkie i wywrotne. Serio nie wiem czy ludzie nie nie wsiadali do innych aut niż suvy że widzą w tym "więcej
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway mnie w suvach bawi ich wywrotność, na filmikach głównie z Ameryki wystarczy że kierowcą odbije żeby ominąć przeszkodę, probuje wrócić i już koziołkuje jak na filmach xD
Spalanie w trasie to też jakiś dramat. No i oczywiście nic zza takiego #!$%@? nie widać, czy to na trasie co się dzieje przed nim czy na parkingu jak próbuje wyjechać na ulicę.
Dla mnie idealne auto na codzień to kombi awd na
  • Odpowiedz
@maad: ja mam pseudo Suva crossovera i kupowałem go jak miałem 27 lat. Jest to bryła taka sama jak hatchback czyli jak się wyrzuci półkę to wchodzi znacznie więcej niż do sedana, zakupy czy dziecko łatwiej się wsadza, nie gubię zderzaka na krawężnikach, nie trzeba wpełzać do środka tylko sobie siadasz wygodnie. Nie widzę wad oprócz minimalnie większego spalania przy dużych prędkościach. Życie to nie need for speed żeby szybko
  • Odpowiedz
@Torgerd Jeśli wsiadanie do auta nazywasz wpełzaniem to nie chce wiedzieć jak tam twoje zdolności motoryczne i bmi xD Ale chętnie dowiem się jaki model kompakta oferuje więcej miejsca niż np octavia czy meganka
  • Odpowiedz