Wpis z mikrobloga

Art. 541. [Wyłączenie z obowiązku pełnienia służby wojskowej]

1. Nie powołuje się do służby wojskowej pełnionej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny osób, które zostały wyłączone z obowiązku jej pełnienia.
2. Wyłączenia dokonuje szef wojskowego centrum rekrutacji, a w przypadku żołnierzy pełniących czynną służbę wojskową dowódca jednostki wojskowej.
3. Wyłączenia dokonuje się również w czasie pokoju.
4. W czasie pokoju nie podlegają wyłączeniu osoby, o których mowa w ust. 5 pkt 1 lit. b, które dobrowolnie zgłosiły się do pełnienia czynnej służby wojskowej.
5. Wyłączenie następuje:
1) z urzędu i dotyczy osób, które:
a) wykonują mandat posła albo senatora

Putina wgnieciemy w ziemię, ale ja kochani zdalnie, bo ja nie mogę iść na front.
#sejm #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka
Dawul - > Art.  541.  [Wyłączenie z obowiązku pełnienia służby wojskowej]
1.  Nie pow...

źródło: dd63130735e82a5003f7f75df1f41370

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • 17
@Deladomboix tak jakby to robiło gigantyczną różnicę militarną, a polegnięcie najważniejszych osób w państwie nie miało wpływu na rezultat wojny xD
  • Odpowiedz
@lepaq no nie wiem czy Poseł jest jedną z najważniejszych osób w państwie, tutaj chyba prezydent, premier, ministrowie, wiceministrowie. Pozdrawiam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 26
@Deladomboix:

jak byś to sobie wyobrażał że posłowie i senatorowie wraz z prezydentem na czele stworzą batalion?


Tak samo jak nie wyobrażam sobie tego, żeby zwykli mężczyźni mieli być siła wcielani do wojska. Od obrony naszego terytorium mamy wojsko, na które płacimy podatki. A jednak zwykli faceci w przypadku konfliktu będą zmuszani do tego żeby iść na front.
  • Odpowiedz
jak byś to sobie wyobrażał że posłowie i senatorowie wraz z prezydentem na czele stworzą batalion?


@Deladomboix: bez prezydenta, posłowie i senatorowie powinni bronić ojczyzny w razie wojny. Tak jak angielscy politycy w czasie pierwszej wojny światowej
  • Odpowiedz
Putina wgnieciemy w ziemię, ale ja kochani zdalnie, bo ja nie mogę iść na front.


@Dawul: wyjaśnisz nam jak miałoby wyglądać wysyłanie najwyższych urzędników państwowych na front? Może generałowie też powinni gnić w okopach, zamiast zajmować się działaniami strategicznymi i operacyjnymi? Jak według ciebie funkcjonuje państwo w stanie wojny? Rząd rzuca wszystko i chwyta za karabin?
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

a) wykonują mandat posła albo senatora


moim zdaniem jeśli zostaną powołani do służby i akurat posiadają mandat posła/senatora to powinni dostać odroczenie. Jeśli stracą mandat to następnego dnia już będą mieli co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz