Wpis z mikrobloga

Za 3 miesiace odbieramy Kia Sportage i mamy rozkmine, bo chcielibysmy przewozic jakos sensownie rower, tak zeby go nie pakowac do srodka, wiec pada pomysl na dach albo bagaznik na hak.
Auto bedize wyposazone w relingi, wiec montaz bagaznika dachowego teoretycznie nie bylbym problemem, cena takiego rozwiazania tez jest calkiem przyzwoita, bo bagaznik dachowy z tzw. winda, zeby nie musiec tego roweru taszczyc, to koszt ok 1200 zl.

Natomiast co do haku - imo bardziej przyjemnego rozwiazania - tu sie pojawia wiecej kosztow.
Diler oferuje montaz haku za bodajze 2,600 PLN - no to juz na start jestesmy 1400 PLN w plecy w porownaniu do dachowego, do tego wypadaloby dokupic jeszcze sam bagaznik, tak na szybko ok. 1000 PLN trzeba przeznaczyc.

Wiec opcje dwie:

Dach -> koszt 1200 PLN
Hak -> koszt ok. 3500 PLN

Minusy i plusy teoretycznie znam, ale moze Wy podpowiedzie, jaki sposob przewozenia rowerow macie u siebie, czy warto doplacac te pare zlotych do haku i bagaznika, czy laodwac to na dach i a zaoszcezdzony hajsik wydac na paliwo? :D

#samochody #rower
  • 16
  • Odpowiedz
@dziend0bry: jak masz opcje to tylko hak, wygodniej, bezpieczniej. Rowery na dachu generują tylko hałas i wieksze spalanie. Jeżdżę od 6 lat z rowerami na dachu i nie polecam :D jak będę zmieniał auto to tylko z hakiem
  • Odpowiedz
@dziend0bry Jak znasz plusy i minusy, to musisz sam sobie odpowiedziec czy roznica w cenie jest warta doplaty. Ja bym szedl w hak. Nieporownywalnie wiecej plusow.
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: wlasnie boje sie, ze slawne 7 lat gwarancji pojdzie w piach :D no ale czytam i czytam i wszyscy pisza, ze hak ma wiekszy sens, wiec chyba w te droge pojdziemy, tak czy siak - dzieki! :D
  • Odpowiedz
wlasnie boje sie, ze slawne 7 lat gwarancji pojdzie w piach


@dziend0bry:

te 7 lat gwarancji to ładnie wygląda na ulotkach i w reklamach


@kimunyest95: Jakoś program o tym oglądałem i ta gwarancja na 7 lat to kupa nie prawda. Mam starego ix35 więc bardzo podobne auto i 4 rowery woziłem na haku. A teraz są takie fajne że się pochylają itp. Kupujesz auto na lata więc zainwestuj w ten
  • Odpowiedz
@dziend0bry: jechałeś kiedyś z rowerem na dachu?

Raczej nie, bo nawet byś się nie zastanawiał :D

hak

dachowego, do tego wypadaloby dokupic jeszcze sam bagaznik, tak na szybko ok. 1000 PLN trzeba przeznaczyc.


1000 na każdy rower. Bagażnik na hak kupujesz jeden od razu na tyle ile będziesz przewoził
  • Odpowiedz
wolalbym te 3k przeznaczyc na dodatkowy bajer w srodku, niz na hak


@dziend0bry: to jest dość dziwne podejście. Jeśli masz wolny hajs i chcesz przewozić rowery to hak powinien być na szczycie listy opcjonalnych akcesoriów do auta. Kosztu samego bagażnika już bym nie uwzględniał, bo on zostaje później do eksploatacji z kolejnymi samochodami.

bagaznik, tak na szybko ok. 1000 PLN


@dziend0bry: niestety trochę więcej. Polski aguri active bike na 2
  • Odpowiedz