Wpis z mikrobloga

Objechałem całe święta 675km za 230zl. Tsi 1.4 150km - Seat Leon FR. Z tego 370km ekspresówki a reszta zadupia zabudowane/niezabudowane na zmianę. Jestem bardzo zadowolony bo jak bym jechał podobnym tempem poprzednim autem (Mazda 3 1.6 105km) to by mi wyszło z 200-210zl za tankowanie LPG na objechanie tej trasy. Bardzo się obawiałem spalania w samochodzie pracującym na samej benzynie, od zawsze w rodzinie był sam LPG. Co jeszcze widzę, to fakt, że auto w komputerze zawyża trochę spalanie, teoretycznie powinno być trochę drożej. #motoryzacja #seat #leon #samochody #gownowpis
  • 10
  • Odpowiedz
@m76859: Tylko nie zapomnij wymieniać regularnie oleju w tym TSI - co max 7-8 tys km lub co 7-8 miesięcy zależnie co pierwsze. Wraz z płukanką. I niech służy.

P.S. Ja swoim autem (na gaz) za podaną przez Ciebie kwotę przejeżdżam 1150 km.
  • Odpowiedz
  • 0
@miiihau: manual.
@KrupnikPL Tam gdzie były zadupia to faktycznie starałem się jechać jak najoszczędniej, nie gazować jeśli wiedziałem że będę zwalniał itd jechałem tyle co limit +10km/h(60km/h na tempomacie na 6 pokazuje spalanie chwilowe 2.8 jak jedzie na 2 cylindrach) a na ekspresówce jechałem głównie 145-150 na tempomacie.
Też się zdziwiłem, ale miałem wyjeżdżone 80km po mieście a potem objechałem święta a po powrocie zalałem furę za 250zl do pełna.

@
  • Odpowiedz
@m76859: Żadnych turbo, gpfów, dwumas, tysiąca podzespołów, ani niczego. Tradycyjne wolnossące 1.0 MPI. Pali 5,20 L benzyny lub 6,12 L gazu, przy czym łagodna, niemal przepisowa jazda i nie przekraczam 120.

TSI szybko się nagaruje. Max 8000 km + płukanka aby uchronić przed kompletnym zanagarowaniem silnika. Jeśli poprzedni właściciel wymieniał co 10-12 tys. km, to obowiązkowo wymień olej już teraz wraz z płukanką postojową. Potem przejedź 300-400 km z płukanką długodystansową
  • Odpowiedz
  • 1
@Adamfabiarz: olej mam świeżo zmieniony i nie było opiłków przy zlewaniu. Jestem na grupce seatowej i ludzie bez płukanek spokojnie po 200kkm robią i więcej. Ja to myślę że potrzymam z 2 lata i w tym czasie zrobię z 30kkm. Instalacje bym założył gdyby instalacja była w cenie tych do wolnossących czyli z 2.5k. Cena instalacji do Tsi odstrasza bo mi się nie zwróci + wiele osób ma awersję do zagazowanych
  • Odpowiedz
@m76859: Zależnie od oleju i stylu jazdy po max 10 -15 tys. km oleje w osobówkach tracą swoje właściwości i przy dalszych przebiegach to jest już smoła a nie olej. Interwały long life co 2 lata / 30k km to manipulacja producentów by w tabelkach dla flot się zgadzało. Można powiedzieć, że te interwały wymyślili księgowi dla księgowych.

Osobiście też używam oleju VW Longlife (de facto Shell), ale i tak zmieniam
  • Odpowiedz
  • 1
@Adamfabiarz: ja dużo mniej jeżdżę, 12-15kkm rocznie to dla mnie max. raczej będę celował w 10k interwały ale może i jakąś płukankę zrobię przy następnej wymianie oleju. Ja kupiłem 9 letnie auto to już raczej nie skupiam się na tym, żeby go pod siebie zachować bo nie mam wpływu na to co było. Pojeżdżę z 2-3 lata i puszczę go dalej, jak mnie kiedyś będzie stać na coś salonowego albo 2-3
  • Odpowiedz