Wpis z mikrobloga

#aborcja #bekazlewactwa

Żukowska twierdzi, że nikt nie będzie łykał tabletki "dzień po" jak energetyki, więc zakaz energoli do 18. roku życia jest ok. A ja wyobrażam sobie karynkę, która takiego tabsa łyka po każdym weekendzie. Ojej - Oski znowu chciał bez gumki - pójde na stację benzynową i kupie sobie tabletkę dzień po. I nie jest to przesada.

Jedyny plus takiej sytuacji to fakt, że młoda kobieta z tak rozwalonym układem hormonalnym dzieci na pewno mieć nie będzie.
  • 26
  • Odpowiedz
@arysto2011: Zabawne, bo tabletki antykoncepcyjne są w obiegu od lat i nawet 15, 16 letnie dziewczyny je łykają Później normalnie zachodzą w ciąże, a dodam tylko, ze antykoncepcja wpływa znacząco na gospodarkę hormonalną. Powiem więcej , stosuje się je do regulacji miesiączki chociażby. Chyba korzystniej ze względów moralnych jest dopuścić do możliwości zapobiegania ciąży, niż oponować za aborcją, która wiąże się z olbrzymim stresem i większym prawdopodobieństwem komplikacji.
  • Odpowiedz
  • 1
a dodam tylko, ze antykoncepcja wpływa znacząco na gospodarkę hormonalną.


@MxS89: Jak myślisz dlaczego dzietność zleciała na łeb, na szyję? Antykoncepcja hormonalna. I nie mówię o samej funkcji anttykoncepcyjnej. W momencie, kiedy taka kobieta w wieku ca 27 lat (średni wiek pierwszej ciąży w PL) nagle zapragnie mieć "bombelka" i odstawi tabletki, to okazuje się, że 30% par ma problemy z płodnością.l
  • Odpowiedz
  • 2
@krytyk__wartosciujacy: Jestem pewien. Pokazujesz kraj typu Afganistan ze spadkiem z 8 na 4.6? Powodem może być wojna. I niestabilność rejonu w ostatnich latach (ISIS, wojska USA, okupacja).

To co robisz nazywa się "cherry picking". Wyciągasz fragment danych statystycznych i podstawiasz je pod swoją tezę.

W całej Europie nie wyjedziesz średnio ponad 1.5 (1.46 dokładnie), a wyniki zawyżające średnie są właśnie dzięki środowiskom muzułmańskim we Francji.

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20240307-1
arysto2011 - @krytyk__wartosciujacy: Jestem pewien. Pokazujesz kraj typu Afganistan z...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2024-04-01_140018_ec.europa.eu

Pobierz
  • Odpowiedz
@arysto2011: Ja myślę, ze są zupełnie inne powody i temat jest bardziej wielowymiarowy. Przede wszystkim ludzie stali się wygodni i społecznie nie jest już wymagana określona dzietność. Dodatkowo dzieci nie pełnią już roli gwarancji na przyszłość " w razie czego to mnie utrzymają". Tępo życia również znacznie przyśpieszyło i mało kto ma czas na dzieci, a nawet jak maja to niedbale z tego obowiązku się wywiązują. kolejnym powodem są SM i
  • Odpowiedz
  • 0
@MxS89: Zgadzam się z tym, że czynnik kulturalny jest pewnym przyczynkiem, ale nie jest tak duży jak się wydaje. To właśnie z tych powodów kobiety masowo łykają tabletki antykoncepcyjna, a nie powstrzymują się świadomie od seksu. To antykoncepcja hormonalna odpowiada za olbrzymi spadek dzietności w całym tzw. pierwszym świecie.

Kobiety na hormonach od pierwszej miesiączki do prawie trzydziestego roku życia. Nikt mi nie powie, że to nie wpływa na jej układ
  • Odpowiedz
  • 0
@MxS89 @krytyk__wartosciujacy : Dyskusja niepotrzebnie zdryfowała na temat antykoncepcji hormonalnej. Ta tabletka nią nie jest.

Wpiszcie sobie w google frazę": "Ile czasu potrzeba aby doszło do zapłodnienia?"

W bańce jajowodu! A więc do macicy dociera już dzielący się zarodek, który nie jest w stanie się zagnieździć w macicy zmienionej przez tabletkę "dzień po". Ta tabletka nie ma nic wspólnego z procesem łączenia się gamet. Nie ma wpływu na łączenie chromosomów. Nie można
arysto2011 - @MxS89 @krytyk__wartosciujacy : Dyskusja niepotrzebnie zdryfowała na tem...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2024-04-01_143829_www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@GhostofChristmasPast: Powiedz to karynkom w momencie, kiedy to będzie dostępne dla nich łatwiej niż energetyk w żabce. Teraz przynajmniej fachowiec oceni, czy jest konieczność. Potem karynki będą mogły decydować same. I nie uważam, żeby cena tego specyfiku była czynnikiem odstraszającym. 100 PLN? to 5-6 butelek Coli obecnie. 3-4 czteropaki piwa.

Nawet najgłupszy Oskarek wykmini, że 100 PLN to mniej niż ryzyko alimentów płaconych przez 18 lat.
  • Odpowiedz
  • 0
To się bierze jak guma pęknie


@GhostofChristmasPast: A co jak Oskarek chciał bez gumy i zawczasu kupił pigułkę, bo była dostępna bez recepty? A co jak guma pęknie po raz trzeci w miesiącu? To są według Ciebie sytuacje, które się nie zdarzają? Ja uważam, że są dosyć częste. A co jak ktoś będzie miał fetysz brania pigułek dzień po?
  • Odpowiedz