Wpis z mikrobloga

#stomatologia #ortodoncja #aparatnazeby #aparatortodontyczny
Siemano,
Mam pytanie dotyczące górnych ósemek: od listopada noszę aparat ortodontyczny, taki druciany standardowy na górę i na dół. Na dole ósemek nie mam od lat bo podczas pandemii mi trochę wychodziły więc poszedłem na usunięcie. Górne wtedy w ogóle nie wychodziły. Zakładając aparat teraz było widać na zdjęciach rtg jakieś wyżynające się górne ósemki ale były dość daleko i rosną prosto. Pytając ortodonty o nie to odpowiada mi on dosyć hmm.. olewczo? Tzn lubię go i jest profesjonalny ale przy pytaniu o ósemki mówi że można usunąć nosząc aparat albo po ściągnięciu albo w ogóle tego nie robić i nic mi nie doradza. Wolałbym je usunąć bo boję się, że mogą mi kiedyś wykrzywić zęby lub przysporzyć jakichś problemów. Co sądzicie o takiej sytuacji? Czy ktoś może usuwał w trakcie noszenia/po zdjęciu aparatu? Boję się że coś będzie źle przemyślane i narobię sobie kłopotów
  • 4
  • Odpowiedz
@AmericanDiary: No bo to obojętne najwyraźniej czy i kiedy je usuniesz. Odchodzi się obecnie od teorii, że ósemki wykrzywiały inne zęby. Zatem jeśli nie sprawiają problemów i ortodonta mówi, że mogą zostać, to tak jest.
  • Odpowiedz
@AmericanDiary: mi orto powiedział że jedną mam usunąć, górne zostawić bo są ładne, a jedną dolną ew po aparacie gdyby kiedyś się zaczęła wykluwać (jest w kości ale i on i chirurg stwierdził że w takiej pozycji że sobie może być), tą co mi usunięto rosła w poziomie i wbijała się w 7 xD nie polecam
  • Odpowiedz