Wpis z mikrobloga

W toyoie yaris 4 2022r mojej siostry po zamianie kół świeci się TPMS czy jak to toyota nazywa TPWS. Klikam w komputerku reset tego ale nie znika. Tutoriale na yt nic nie dają. Macie jakiś patent na reset tego? Gościowi w ASO w zeszłym roku się udało.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa

  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
@walokid masz dzisiaj szczęście że na mnie trafiłeś więc zadam ci trzy pytania by ci pomóc:
- zmieniłeś same opony czy całe koła?
- jeśli koła to upewnij się na początek czy mają one czujniki czy zwykłe gumowe wentyle ( ͡º ͜ʖ͡º)
- jeżeli przełożyłeś całe koła i upewnileś się że są w nich czujniki to mam kolejne pytanie czy były one wcześniej programowane?
Jeżeli tak to
  • Odpowiedz
  • 0
Też warto wspomnieć o tym że nowe toyoty a przynajmniej większość ma pozycjonowanie czujników czyli jeżeli czujnik był zaprogramowany na prawy przód to przy zmianie kół ponownie te koło musi trafić na prawy przód w przeciwnym razie będzie potrzebne ponowne programowanie.


@lubiep: koła ponumerowane przy ściąganiu zimą. Spróbuje Twój sposób. Dlaczego tego nie ma w instrukcji ?
  • Odpowiedz
  • 0
@walokid bo to czynność serwisowa, a z czegoś ASO musi przecież zarabiać ( ͡º ͜ʖ͡º) 3 razy wciśnij i ci się przełączy na drugi komplet o ile były wcześniej programowane na tym samochodzie. Oczywiście chwilę to zajmie nawet do 5 minut. Upewnij się że masz je też napompowane do 2,4-2,5 bara bo będą dalej świecić
  • Odpowiedz
  • 0
Oczywiście chwilę to zajmie nawet do 5 minut


@lubiep: co chwile zajmie? Po tych 3 kliknięciach będzie sie coś dziać? Rok temu auto było w aso z tym problemem. Mnie tam nie było ale podobno wszedł do auta, poklikał coś na kierownicy i wysiadł
  • Odpowiedz
  • 0
@walokid jak klikniesz trzy razy albo klikniesz opcję "zmień koła" ale chyba w yarisce nie było takiej opcji to wtedy będzie migać lampka czujników przez kilka minut zanim znajdzie wszystkie czujniki
  • Odpowiedz
  • 0
@lubiep: wygląda tak jak na pierwzym. Jak przytrzymuje "ustaw ciśnienie" to nic się nie dzieje. Jak wcisne 3 razy to lampka miga , ekran wraca do pozycji wyjściowej a lampka się dalej świeci
  • Odpowiedz
  • 1
@walokid adapter mini vci + oprogramowanie techstream w najnowszej wersji czyli chyba 18 skoro masz samochód z 2022 + jakaś zabawka do odczytu numerów czujników. Generalnie z tym programem jest tak że może się połączy może nie. Niestety bez oryginalnego adaptera od toyoty to loteria. Lepiej podjechać do ASO tam to zajmuje góra 10 minut
  • Odpowiedz