@MetalowyBieg: Przestać podwalac figury. Robić sobie podstawowe zadania szachowe: odciągnięcie obrońcy, widełki, mat w dwóch ruchach.
Grać na minimum 10 minut i wykorzystywać czas na zastanawianie się co robi przeciwnik/co może zrobić po Twoim ruchu. A nie, że zaczynasz z 10 minutami bez dodawanego czasu, a do końcówki wchodzisz mając 9 minut i 15 sekund.
I podstawowe pryncypia szachowe.
To wystarcza aby potroić ten ranking.
  • Odpowiedz
o to spróbuje bo zawsze sie spieszyłem, i raz wyszło tak że zakończyłem gre mając 9:20 tym razem wygrywając

@MetalowyBieg: Nie ma znaczenia, że wygrałeś. Szachy to gra w liczenie wariantów. Jeśli żaden z graczy ich nie liczy - ktoś i tak musi (no, może być remis, ale na poziomie 300 elo remisów dużo nie ma) wygrać.
Zacznij więc od prostych rzeczy. Nie ruszaj się w 1 sekundę, ale przed swoim
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: 1. Naucz się podstawowych zasad gry w otwarciu (walka o centrum, wyprowadź lekkie figury, połącz wieże). 2. Kup sobie książkę z zadaniami taktycznymi/kombinacyjnymi i rób, byle w pamięci i tak długo aż znajdziesz rozwiązanie, kompulsywne zadania na lichess się nie liczą. 3. Podobnie zadania na maty w 1, 2, 3 ruchach. 4. Podstawowe końcówki - mat hetmanem, mat wieżą, król + pion kontra król.

To jest wystarczy żeby podnieść elo
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: Jak masz piramidke z pionów cluster trzech czterech to zostaw gonca do osłony jej najsłabszego punktu, jezeli oponent robi piramidkę to go bij swoim i zostaw tego który przez nią przelatuje w late game to delikatna przewaga zwłaszcza jak zbijesz obronce struktury i infiltrujesz np królową wtedy to raczej formalnośc.
Walcz o centrum patrz na to co sie dzieje na szachownicy nie podwalaj figur jak wyżej to już ci opisali.
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg:
Nie ucz się nic na pamięć. Poznaj ogólne wytyczne gry w otwarciach i to powinno wystarczyć co najmniej do rankingu 1200. Nie przywiązuj aż tak wielkiej uwagi do wyniku gier i rankingu. Liczy się jakość gier i wzrost umiejętności, a za nimi pójdzie ranking. Nie da się trwale podnieść rankingu, nie grając lepiej.

Przed każdym ruchem rozejrzyj się, co się dzieje na szachownicy, jakie są dostępne szachy, bicia, groźby, dla