Wpis z mikrobloga

Siema,
Pytanie z G3: Czy jak wzniecam powstanie w jednym miescie to automatycznie leci mi reputacja u Orków w innych miastach, czy nic się nie zmieni? Nie chcę sobie blokować linii fabularnej przedwczesną zadymą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gothic
  • 9
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Tyle że jak wyzwoli trzy miasta (nie licząc Ardeii) i pogada z orkowym wodzem, to z automatu wszyscy orkowie i ich najemnicy z automatu będą oznaczenia na czerwono i będą atakować bohatera i z tym już nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@maciorqa: nie jestem pewny czy od razu będą na czerwono czy najpierw wódz nie atakuje i dopóki cię nie trafi czy coś takiego.
ps
Jeszcze trzeba by sprawdzić jak stają się czerwoni czy wyjścia z miasta naodległość i wrócenie nie naprawia stanu rzeczy.
I jeszcze trzeba by sprawdzić wariant z umiejętnością wyłgania się
I chyba był jeszcze zwój zapomnienia też wrto by sprawdzić
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Tak, masz rację, zapomniałem dodać, że po wyzwoleniu 3 miast musisz z wodzem najpierw pogadać. Tyle że jak już wyzwolisz te 3 miasta, to nie masz możliwości gadania z wodzami orków, co też czasami może nieco skomplikować grę, dlatego wyzwalanie miast zawsze warto zostawić na koniec gry.

Ja zawsze wyzwalam tylko Trelis, żeby zdobyć artefakt Adanosa (jak gram jako najemnik orków to go kupuję).
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Z tego co pamiętam, to wodzów orków nie da się pobić, tylko ich od razu zabijasz, a jak on zginie to automatycznie w mieście zaczyna się rewolucja. Wyprowadzenie go poza miasto nic nie da poza tym, że łatwiej będzie Ci go zabić.
  • Odpowiedz