Wpis z mikrobloga

#motocykle

Da się wyczyścić hamulce tarczowe bez rozkręcania? Piszczą mendy, jeśli dociskam tak tylko trochę. Musi jakiś piasek zalegać. Chyba. Odpowietrzylem, nie pomogło.
  • 14
  • Odpowiedz
@WolvvloW: pewnie je przegrałeś i teraz już będą piszczeć.
Żadne czyszczenie nie pomoże i z pewnością nie piszczą od piasku
Stwardniał materiał klocków hamulcowych i teraz wpada w rezonans zamiast się ścierać albo jest jakaś wada materiałowa.

Ewentualnie zdemontuj przelec papierem ściernym klocki i załóż
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Odpowietrzenie nie pomoże na piszczenie... Piasek raczej nie piszczy. Co to za problem wyjąć klockki i zobaczyć co tam słychać? Są dwie przyczyny piszczenia. Mieszanka klocka która "tak już ma" albo przegrzane klocki, na których jest minimalna cienka warstewka przegrzanego "zeszkliwonego " materiału klocka. Może blaszki antywibracyjne już nie dają rady, może wystarczy rozebrać i oczyścić. Rozebrać trzeba i może się okazać, że czas na nowe klocki.
  • Odpowiedz
  • 1
@11mariom @FilipWWL @brh77603

Polazłem do garażu, wziąłem 40 cm rurki, nałożyłem na klucz - poszło.
Klocki jeszcze z 5 mm mają tych nacięć. Ale był rant, jakby jeden nie łapał całą powierzchnią. Zdjalem go pilnikiem, całość papierem ściernym, potem acetonem.

Powinno być lepiej.
  • Odpowiedz
@Zielony34 od razu zanim zajrzysz zamów sobie smar do tłoczków (są w takich tubkach po kilka-nascie gram). U siebie zrobiłem serwis po 3 latach i niby, że hamulce działały dobrze, ale teraz chodzą bajecznie.
  • Odpowiedz