Wpis z mikrobloga

Cześć Panowie,
kilka lat temu łowiłem trochę na grunt ale po długiej przerwie chciałbym wrócić i spróbować spinningu. Komercyjne łowiska na których pływają okonie i szczupaki. Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś zestaw na start tak do 300, max 400zł? Wiem że profesjonalnego sprzętu za to nie kupię ale nie chcę inwestować dopóki się nie przekonam że mam zajawkę na taką metodę połowu.

#wedkarstwo
  • 8
  • Odpowiedz
@paciak11: No i prawidłowo xD.

Ja bym ci polecił ali, bo dostaniesz sprzęt realnie warty w Polsce 2/2.5 razy więcej.
A poczekasz z tydzień, może półtora.

Za niedługo wrócę i będę na kompie to ci podeślę linki. Sam kupuje nie ma do czego się przyczepić.
  • Odpowiedz
@paciak11:
https://tinyurl.com/3w7jsruj tu masz kastking kołowrotek. Na szczupaka ja bym wziął 3000 lub 4000 (wiadomo, 4000 większy jest). Bardzo dobry kołowrotek w tej cenie.
https://tinyurl.com/muhmbnfz Tutaj też bardzo spoko wędka od tego samego producenta (tylko wybierz wersję spin). Gramatura bym wybierał jak największą. Cannibal 12.5cm waży sam w sobie 20g + główka. Więc nie ma co się ograniczać. Chociaż akurat chińczyki szczupakówkami tak nie szaleją. A przynajmniej nie ma wielu ich
  • Odpowiedz
@paciak11: weź jakąś wedkę szczupakową z OLX. Pełno tego jest.. zależy jakimi przynętami chcesz rzucać. Jak woblerki, blaszki, obrotówki, nie za ciężkie główki jigowe to weź jakiś kijek do 30 gram cw z szybką akcją. Do tego budżetowy kołowrotek np ryobi virtus 3000, plecionka jakaś mikado 0,12-0,14 i tyle. Jak masz w planie rzucac kotletami, dużymi jerkami itp to kijek i kołowrotek musi być już trochę lepszy.. ale ja np na
  • Odpowiedz
@paciak11: aa bo jeszcze pisałeś o okoniu.. okoń to już inna bajka - łowi się bardziej na lekko ale też zależy od łowiska.. na szczupakową wędkę okonia nie połowisz.. nie ma uniwersalnych kijów moim zdaniem w tym temacie. Ale jest sporo budżetowych kijków okoniowych - ja np łowię berkley urbn 0,5-4g i jest to naprawdę super kijek. Wiem, że sporo ludzi łowi okonie na wędki jaxona i też mają wyniki..
  • Odpowiedz
@paciak11: O, olx też polecam. Jak kupisz markowy sprzęt to nawet sprzedasz za tyle samo co kupiłeś. Tylko uważaj na januszy biznesu, bo sprzedają gówno za minimalnie taniej niż nówka.

Jeśli ci nie przeszkadza casting to polecam. Często ludzie kupują dobre zestawy, a im się nie spodoba i sprzedają kilka razy użyty sprzęt za 2x taniej.

Sam tak kupowałem moje casty i czasami można fajną ofertę wyhaczyć.

I najważniejsze to zawsze
  • Odpowiedz