Wpis z mikrobloga

Wraca sobie wczoraj człowiek przez miasto i nagle w witrynie lombardu widzi G3 Ferrari xD
Zawsze chciałem to kupić, więc kupiłem. I to jeszcze jakaś wypasiona wersja z dwoma kamieniami i metalowymi łopatkami.
Całe 249zł. Nówka sztuka, powystawowa. Właśnie wygrzewam ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zaraz będę robił ciasto.
Wieczorem wrzucę jedną na próbę bo nie wytrzymam do jutra czekając, aż wyrośnie xD

#pizza #gotujzwykopem #chwalesie
Peter_Mountain - Wraca sobie wczoraj człowiek przez miasto i nagle w witrynie lombard...

źródło: piecyk

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
https://youtu.be/Hn-JWGVsEVE?t=950


@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: tylko ten filmik jest właśnie o tym, jak koleś zrobił kilka "bardzo agresywnych" modyfikacji, żeby zwiększyć temperaturę.
(dodał tę folię żeby nie uciekało tak ciepło, dodał rączkę żeby można było podnieść tę kopułę przy wyższej temperaturze, odczepił jakiś tam plastikowy element, bo by się spalił i coś z termostatem robił (?)).
I teraz robi ją w 60-80
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica: źle zrozumiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślałem że ma być po modyfikacjach. Ja bez żadnej folii lecę, za duża temperatura dla niej. Moim zdaniem efekt po modyfikacji polegający na przeniesieniu grzałki robi robotę.

@IlawaNidzica na bank pod samą grzałką. Też tak testowałem zanim poszedłem w piecyk. Jeszcze oszukiwałem system przez uchylanie drzwiczek żeby grzałka cały czas dawała vmaxa z siebie. Nie raz papier robił
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica: ja jestem na etapie zmodowanego piecyka i nie wróciłbym do piekarnika. Robiłem na blaszce, później kamień, teraz piecyk kopułowy, trochę testów i etapów przeszedłem. Swój wyrwałem jako powystawowy za pół ceny i to był dobry krok. Następny to będzie piec effeuno xD
Co do piekarnika, w standardowym dłużej trzymasz, nie ma szans na zrobienie picki w 90-120 sekund. A jak jest dłużej to przepalasz i wysuszasz produkty. Ostatnio 12
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: Kupiłem w sierpniu na niemieckim amazonie za ok 290 zł, też tę wersję z 2 kamieniami. Jeszcze nie podłączyłem do prądu XD Ale mąkę kupiłem. Teraz karton #!$%@? bo blokuje dostęp do szafki, a w szafce mąka 5kg zajmuje miejsce XDDD
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: w tym piecyku to minimum że 3-4 minuty nawet na podkręconym termostacie. Spróbuj 3minuty trzymać, obrócić o 180' i jeszcze minutę. Dużo zależy od tego jakie masz ciasto i ile składników. Im więcej mokrych składników jak sos, pomidory czy mokra mozzarellą tym więcej czasu potrzeba aby się wypieklo.
  • Odpowiedz
czy kupować po prostu kamień, czy ominąć ten etap i już brać takie czerwone ferrari jakieś


@IlawaNidzica: Dawaj od razu Ferrari. Ja się męczyłem pół roku z piekarnikiem i to jest szkoda zachodu. Np. samo nagrzanie kamienia w piekarniku zwykłym zajmuje kilkanaście minut (do 300C). W piekarniku pizza się wysusza (twardnieje). Tutaj masz i szybko i zostaje wilgoć w cieście co sprawia, że jest mięciutkie w środku, a jednocześnie fajnie
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica: Słuchaj, to pewnie zależy jaki kto ma piekarnik. Bez bicia przyznam się, że mój ma 6 lat. Może przez ten czas zrobili jakieś super lepsze co potrafią dać taką temperaturę, w funkcji grill czy innej i porządnie zrobić tę pizzkę w 3 minuty. Ja takiego nie mam, więc wolałem kupić piecyk za kilka stówek niż piekarnik za 2000zł :)
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica ja mimo wszystko celował bym w piec do pizzy jak np ten powyższy. 400 stopni celsjusza w moim piekarniku jest nieosiągalne, a przypuszczam, że pizza mogłaby w nim wyjść jeszcze lepsza ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz