Wpis z mikrobloga

jak długo jest procesowany wykup obligacji? w sensie ile czasu od kliknięcia w serwisie mija do otrzymania przelewu na koncie?

w ogóle środki trafiają najpierw na rachunek rejestrowy czy są od razu wysyłane na konto bankowe?

jeśli w marcu inflacja będzie 1.9%, to moje EDO spadną na 3.15%. matematyki jeszcze nie robiłem, ale może mi się bardziej opłacić sprzedać je i kupić TOS, a mam teraz dwie emisje, EDO0532 i EDO0533
te pierwsze są teraz na oprocentowaniu 17.35% więc pewnie zostawię, bo kapitalizacja robi swoje, ale te drugie trochę kibel, bo dopiero będą wskakiwać na oprocentowanie inflacja

#obligacje
  • 6
  • Odpowiedz
@powodzenia: nie wiem jak teraz bo są święta i kilka dodatkowych czerwonych kartek, ale załóżmy, że wykupisz 2 kwietnia to kasa u ciebie w banku pojawi się 9 kwietnia i odsetki nadal są naliczane przez te 7 dni

kasa przelewana jest do banku, a w opcjach nie ma mozliwości tego zmienić, a szkoda
  • Odpowiedz
Środki pieniężne pozostają na Rachunku Rejestrowym


@kone: ale to dotyczy odsetek z trwających obligacji oraz po pełnym zakończeniu okresu trwania obligacji, a nie wcześniejszego wykupu obligacji.

natomiast jak wykupisz wcześniej obligacje to cała kwota obligacji + odsetki są przelewane na konto bankowe.

może zostać na rachunku rejestrowym


też tak myślałem dopóki nie zerwałem miesiąc temu obligacji COI. Wszystkie PLN + odsetki zostały mi przelane na konto bankowe pomimo zaznaczonej opcji "Środki
mrbarry - >Środki pieniężne pozostają na Rachunku Rejestrowym

@kone: ale to dotyczy ...

źródło: qq

Pobierz
  • Odpowiedz