Wpis z mikrobloga

Oglądam te vlogi na Łączy Nas Piłka i wydaje mi się, że #reprezentacja ma odbudowaną atmosferę i zawodnicy wierzą w Probierza podobnie jak swego czasu w Souse. Dawno tego nie było. Nie byłem zwolennikiem polskiego trenera i ogólnie Probierza, ale jak do tej pory wszystko robi dobrze. Nie jest toksyczny, po awansie nie zrobił oblężonej twierdzy jak Michniewicz i widać po nim, że chce by ludzie go lubili. Ja to kupuję i fajnie, że zagramy chociaż trzy mecze. Pewnie standardowo - mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor ale zawsze jest jakaś nadzieja, że zagrają mecze jak swego czasu z Portugalią czy Niemcami, i może coś jednak ugramy na tych Mistrzostwach. Na pewno lepiej nam się gra gdy nie jesteśmy faworytami i mamy szansę na kontry.

#mecz #pilkanozna
  • 9
  • Odpowiedz
@iksboks: mam podobne odczucia. Nie jestem fanem Probierza, ale widać że pasuje tu swoim charakterem . Wydaje mi się, że selekcjoner nie musi być świetnym trenerem vide Nawałka, ale musi umieć się komunikować z zespołem. Oczywiście nie ma się co czarować, bo nie spodziewam się wielkiej piłki ani wyników, bo przede wszystkim nie mamy wystarczającego materiału piłkarskiego. Ale przynajmniej można liczyć na to, że nie będziemy wychodzić wystraszeni i nie będzie
  • Odpowiedz
@iksboks: Sousa był swego czasu nowością dla piłkarzy, przyzwyczajonych do apatycznego Brzęczka.
Ale czy zawodnicy w niego wierzyli?
Oprócz tego ośmiosekundowego milczenia lewego to nie przypominam sobie sytuacji, żeby piłkarz krytykował selekcjonera.
Przecież nawet o Michniewiczu nie mówili źle.
  • Odpowiedz
@Matpiotr Niby źle nie mówili, ale nawet Brzęczka pożegnali przez media społecznościowe, a Michniewicza już nie bardzo, więc podejrzewam że też specjalna miłością go nie dażyli
  • Odpowiedz
@iksboks podobnie po wygranych barażach ze Szwecją do mś było chyba dużo optymizmu a wiadomo jak to się skończyło. Ale nadzieja jest że będzie inaczej niż na poprzednich turniejach. Tak tragicznych eleminacji to nie mieli od lat, z Walią zagrali raczej kiepsko, więc wielkich przesłanek nie widzę, że będzie lepiej, ale zobaczymy.
  • Odpowiedz
@Matpiotr: Sami piłkarze mówią, że za Sousy była świetna atmosfera. Pytanie na ile to jego zasługa a na ile po prostu grupa się zgrała. Na pewno Sousa nie przeszkadzał budując oblężone twierdze jak Brzęczek czy Michniewicz. Szkoda tylko, że wyników nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Matpiotr: Od Lewandowskiego, Szczęsnego po Piątka każdy z nich mówił, że Sousa jest świetnym trenerem, ale trafił do nas zbyt późno. W erze Bońka nigdy nie odwalilby takiej akcji z ucieczką.
  • Odpowiedz