Wpis z mikrobloga

NFZ dentysta...
Zapisalam sie do dentystki na nfz i zrobila mi 2 plomby, ktore wypadly jakos 2 mies pozniej... zapisalam sie do innego dentysty nfz na kolejne uzupelnianie ale on mowi, ze nie moze mi zrobic bo nie dostanie wynagrodzenia, gdyz jesli wypadnie w mniej niz rok, nalezy sie reklamacja i musze zrobic u tamtej. Serio? Serio zostaje mi tylko leczyc sie u zlej dentystki na fundusz jesli takowa wybralam raz?
#nfz #dentysta
  • 3
@Chumbala: Miałeś to chociaż światłoutwardzalne (świeciła ci takim niebieskim światłem do buzi?) czy chemoutwardzalne badziewie na nfz? Daj sobie spokój, pamiętaj że żeby zmienić wypełnienie to trzeba też zebrać trochę "dobrej" tkanki, niszcząc coraz bardziej dany ząb.

Wypełnienia wykonuje się używając koferdamu (tak guma wokół zęba) tak aby przygotować podłoże suche i bez bakterii, robienie tego inaczej może skończyć się że już masz bakterie pod świeżym wypełnieniem. Uzupełnia się dobrymi kompozytami
@Chumbala: tak się kończy leczenie na nfz. Dobrzy dentyści pracują prywatnie, bo na nfz nie da się dobrze wylonywać swojej pracy.
Przez ostatnie 5 lat nie wypadło ani jedno zalożone przeze mnie wypełnienie, ale ja nie pracuję na nfz od stażu ¯\(ツ)/¯