Wpis z mikrobloga

#film

Obejrzałem wczoraj "Nóż w Wodzie" debiut pełnometrażowy Polańskiego. Film jest wybitny, dość powiedzieć, że w debiucie Polański zdobył nominację do Oscara, czego nie udało się takim ówczesnym wygom jak Wajda, Ford, Kawalerowicz, Has. Zestarzał się świetnie ten film, nadal bardzo dobrze się go ogląda. Kameralny thriller psychologiczny ze świetną muzyką, zdjęciami, którymi Bergman by nie pogardził i aktorstwem. Leon Niemczyk gra tam życiówkę, fenomenalna rola. Must-watch dla kinomaniaków. Jedyny minus to decyzja o dubbingu postaci Krystyny i Młodego, nie wiem co odwaliło Romanowi, że się na to zgodził.
LebronAntetokounmpo - #film 

Obejrzałem wczoraj "Nóż w Wodzie" debiut pełnometrażowy...

źródło: fo_film_noz_w_wodzie_01_49346

Pobierz
  • 11
@LebronAntetokounmpo Z tym dubbingiem był taki problem, że "aktorka" była takim drewnem, że musieli zdubbingować jej kwestie, żeby to jako tako brzmiało. A co do Młodego, to w podobno w pierwotnej wersji Polański uparł się, że on go zagra. No ale reszta ekipy wyperswadowala mu, ze pasuje do roli przystojnego młodego chłopaka, jak pięść do nosa. A że aktor który go grał nie miał zbyt młodego głosu, to Polański w ramach kompromisu
decyzja o dubbingu postaci Krystyny i Młodego


@LebronAntetokounmpo: Przymus, bo byli kiepskimi aktorami.
Zawalony casting.

Ale to też wina Polańskiego, bo też za niego (przynajmniej jeżeli chodzi o postać Krystyny) odpowiadał - no ale myślał główką, a nie głową.