Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Jakieś tipy dla początkującego na uniknięcie bólu kolan? Mam buty do biegania, staram się zachować odpowiednią postawę podczas biegania, staram się biegać po drogach piaszczystych a i tak jak zrobię intensywniejszy bieg to kolana mogą zacząć boleć.
193cm, 89,5kg więc waga chyba nie jest tu głównym problemem. Mam wrażenie, że genetycznie mam słabsze stawy kolanowe.
#bieganie
  • 13
Jakieś tipy dla początkującego na uniknięcie bólu kolan?

@LowcaAndroidow2049: Obciążenia powinny narastać, a nie od razu z grubej rury. Przeciążenie i brak wystarczającej regeneracji to proszenie się o kontuzję.
To, że mięśnie dają rade, nie znaczy, że układ ruchu jest przygotowany na takie obciążenia.
Jak nie biegałeś, to znajdź jakiś plan od zera do 1 godz. biegu.
@LowcaAndroidow2049: różne są opinie o podłożu, mnie najbardziej męczą nierówności, wszystko wtedy pracuje, i kontuzje miałem wyłącznie na nierównym terenie, jak można się o coś potknąć, np. korzenie, to już w ogóle masakra.

Więc najlepszy jest asfalt w dobrych butach, one zastępują miękki teren, a jest idealnie równo, tak mogę biegać bez końca.
@sachcio: Cześć, roluję i próbuję rozciągać codziennie, w między czasie lekki bieg zrobiłem, dalej czuje kolana ale może jest poprawa. Nie mogę jeszcze jednoznacznie stwierdzić, dziś chyba znów pójdę na lekki bieg.
Pooglądałem też kilka filmików na temat rolowania czworogłowego i punktów spustowych.