Wpis z mikrobloga

Dlaczego lewicowe media, które tworzą nowe inicjatywy skierowane w kierunku kobiet, cały czas tworzą zbitki słowne w stylu: „ <tu wpisz jakieś dobitne lub dobrze kojarzące się słowo, najlepiej takie kończące się na literę „a”> jest kobietą”. Co chwilę wpadają na coraz bardziej idiotyczne pomysły, świadczące tylko o braku kreatywności. Zaczęło się oczywiście od „rewolucja jest kobietą”, które na popularności zyskało podczas Strajku Kobiet, ale historia tego hasła sięga w zasadzie czasów pierwszej fali feminizmu. Dzisiaj mamy wysyp tego gówna. Uniwersytet Adama Mickiewicza stworzył inicjatywę „nauka jest kobietą”, UMCS oraz równolegle portal Miasto Kobiet firmują dwa niezależne od siebie projekty „książka jest kobietą”, WP od niedawna prowadzi program „pasja jest kobietą”, Urząd Miejski w Warszawie 8 marca 2023 opublikował artykuł „komunikacja miejska jest kobietą”, BASF - niemiecka firma działająca w sektorze chemicznych również w Polsce reklamuje swoją działalność hasłem „chemia jest kobietą”. I takich przykładów można mnożyć. Czy to nie jest jakiś absurd do cholery? Jakich my czasów dożyliśmy, że kobiety wychwala się pod niebiosa na każdym kroku. Ja wiem, że na zachodzie pozytywna dyskryminacja jest na porządku dziennym, ale chyba nie musimy powielać tych wzorców w Polsce… A czym jest mężczyzna w oczach tych kobiet? Gwałt jest mężczyzną? Może przemoc, albo lenistwo, albo głupota… Triggerowało mnie to od dawna, ale dzisiaj widząc kolejny raz kliszę, że coś pozytywnego jest kobietą stwierdziłem, że mam to w dupie i muszę to rozpisać na Wykopie.

#logikarozowychpaskow #kobiety #zalesie #rozowepaski #feminizm #neuropa #4konserwy
  • 9
  • Odpowiedz
@p3ter: Wydaję mi się, że celem jest po prostu zbudowanie nowych skojarzeń, czyli że kobieta to nie tylko zajmowanie się rodziną czy urodą, ale też innym dziedzinami.
Nie oznacz to, że mężczyzna jest gorszy.
  • Odpowiedz
  • 4
@tr488u3984fkmv: można to robić w mniej drażniący sposób. Uważam, że hasła tego typu są krzywdzące dla mężczyzn, a często rozczarowujące dla kobiet. To, że ktoś powie „nauka jest kobietą” mimo, że zdecydowana większość przełomów naukowych jest zasługą mężczyzn nie sprawi, że fakty przestaną być faktami
  • Odpowiedz
@p3ter:
Nie oczekuj od działaczy lewicowych inwencji, oryginalności albo większego sensu.
Nie oczekuj od kobiet inwencji, oryginalności albo większego sensu.
  • Odpowiedz
@p3ter: na przykład jaki? Bo z moich obserwacji wynika, że jaka by to akcja nie była, a która ma na cel zaangażowanie kobiet w coś domyślnie męskiego, jest źle odbierana (nie mam tu na myśli akcji typu dodatkowe punkty za płeć, które są głupie).
Też warto byłoby się zastanowić z czego to wynika, czy choć po części nie jest to wynikiem sposobu wychowania, systemów gdzie kobietom trudniej było zdobyć wykształcenie itp.
  • Odpowiedz
  • 1
@tr488u3984fkmv: na przykład taki, że w swoich głowach zachowują kliszę jakoby coś jest ich na wyłączność. To przeczy zasadzie równości płciowej o którą w tym czasie kobiety zabiegają
  • Odpowiedz
@p3ter: To jeszcze nic, najbardziej zabawne jest to kiedy ktoś poda przykład per kierowca i kierownica a oni dostają wścieklizny bo to nie pasuje to ich narracji XD
  • Odpowiedz