Wpis z mikrobloga

Gdzie w Polsce są relatywnie najwyższe zarobki i najwięcej pracy w branży #cnc ? Czy #slask a zwłaszcza okolice #bielskobiala to ewentualnie dobry teren na szukanie roboty w moim fachu? Mam jakieś 8 lat doświadczenia w pracy głównie na tokarkach 3osiowych ze sterowaniem Sinumerika także jakieś proste frezowania z oprawek napędzanych też ogarniam. Codziennie mam praktycznie kilka przezbrojen (jednostkowa robota) więc swobodnie piszę / edytuje programy z palca. Czasami korzystam z Shopturna. Niestety nie miałem do czynienia z maszynami 5osiowymi czy programowaniem z użyciem programów jak NX lub Solid ale chętnie się nauczę. Za to mam sporo doświadczenia z trudnymi materiałami. Notorycznie męczę stellity, hastelloye, hrc45-55, monel itp. Wykonuje głównie nieduże ale precyzyjne detale w ciasnych tolerancjach. Czy z moim doświadczeniem będę w stanie gdziekolwiek w Polsce wycisnąć na rękę 6-8 tysięcy (nie licząc nadgodzin) pracując na max 2 zmiany? (nie toleruje nocek). Dodam że zalezy mi na takiej pracy by dalej się rozwijać a nie wracać do roli guzikowego.

#pracbaza
  • 14
via Android
  • 0
@Nelson2004 Kojarzysz w których przygranicznych czeskich miejscowościach można znaleźć więcej firm z branży? Bardziej chodzi o pogranicze Dolnego czy Górnego Śląska?
@k2Marko: dolnyśląsk ogólnie jak jesteś dobry w tym co robisz to można dobrze zarabiać na cnc. Tylko trzeba być dobrym bo ja już wielu widziałem co to 15 lat na maszynach robi sami przezbrajają piszą programy a przychodzi co do czego to okazuje się, że on to tyle co szczęki zmieniał a w programie to tylko korektę umie zrobić. te 5 tysięcy to chyba takie minimum teraz dla osoby ogarniętej w
@k2Marko: ja zarabiam 6k z hakiem w wielkopolsce bez nadgodzin na 2 zmiany jako brygadzista, więcej łażę i pomagam jakimś swieżakom, oisze programy i czasem ewentualnie coś przezbroje, w przeciwieństwie do tego co piszą tutaj to da sie normalnie zarabiać w tej branży, może nie są to kokosy na miarę wszystkich tutejszych programistów 15k, ale starcza na spokojne życie bez jakiegoś oszczędnego trybu plus można sobie coś odłożyć