Wpis z mikrobloga

Jadam dobrą kolację, to mój zestaw rozruchowy, za godzinkę wjeżdża jogurcik ( ͡º ͜ʖ͡º)


@zalozylemkonto: Ile ważysz? Takie podjadanie jakichś gówienek co godzinę-dwie prowadzi cukrzycy bo organizm nigdy nie wchodzi w tryb międzyposiłkowy gdy cukier już zdążył spaść, a organizm przęłączyłby się na inne ścieżki metaboliczne, podjadanie ciągle podtrzymuje stan "chwilę po posiłku" i doprowadza do otyłości i cukrzycy. Przed nadwagą może ochroni cię odpowiedni bilans
  • Odpowiedz
@zalozylemkonto: Kawa jeśli jest bez cukru/mleka to nie ma znaczenia dla poziomu cukru we krwi. Zaniepokoiło mnie to że teraz baton, za godzinę jogurt - lepiej jakbyś zjadł oba naraz i potem czekał do obiadu bez podjadania.

Waga ok, cukier we krwi na czczo nieznany więc nie będę się wymądrzał.
  • Odpowiedz
  • 2
@PfefferWerfer Wcale się nie wymadrzasz, chętnie poznam Twoje zdanie, niedawno robiłem full zestaw badań na krew, jedynie żelazo miałem niskie o co już zadbałem reszta pięknie po srodeczku. Ok 10 jadam śniadanie, 3 kanapki z ciemnym pieczywem + jajo, a obiad po 16.
  • Odpowiedz
@zalozylemkonto: No to spoko. Z takich istotniejszych kwestii żywieniowych mitów to alkohol (piwo/wódka/wino - słodzone radlery to już w ogóle) mają więcej kalorii niż coca-cola (1g czystego alkoholu to 7 kcal, 1g czystych węglowodanów to 4 kcal, a 1g czystego tłuszczu to 9 kcal). Brzuch w istocie nie jest na piwo, tylko od piwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@PfefferWerfer na szczęście mi to nie grozi, nie piję 7 tydzień i już tak pozostanie na wieczność, wyleczyłem główkę, a i lubię czytać etykiety z nudów, fakt, na przykład kolana zero nie ma żadnych wartości odżywczych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zalozylemkonto: To życzę powodzenia i życia w trzeźwości. Ja akurat nigdy nie miałem tego problemu w bliskiej rodzinie ani u siebie, więc raz na kilka miesięcy pozwolę sobie na alkohol towarzysko, no ale w regularnej konsumpcji to do niczego dobrego nie prowadzi.

Cola zero spoko, ale do posiłku - a nie jako alternatywa do popijania w trakcie pracy. Sam słodki smak w ustach powoduje aktywację pewnych procesów metabolicznych.
  • Odpowiedz