Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Żal jedynie młodych ludzi. Znajomym od lat mówiłem: "lepiej nie będzie- korzystajcie". Mieszkanie kupiłem na kredo w 2015, rok później przeszedłem do IT. Teraz kredyt już spłacony, a ja Senior Java 8 lat expa. A niektórzy cały ten czas czekali na spadki albo na zstąpienie z nieba Jezuska, żeby im wytłumaczył jak kodzić. Ogólnie ostatnie lata w Polsce to było eldorado dla ambitnych i ogarniętych. A Ci mniej wyjeżdżali za granicę na kilka lat i też sobie mogli kupić szybko mieszkanie, później nawet z małą pensją jest łatwiej. Teraz mimo, że pewnie dla młodych jestem boomer to jednak uważam, że mają dużo trudniej. #pracait #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no w sumie troche smutna perspektywa dla młodych
najpierw mieszkania w sumie z darmo
pozniej mieszkania szło kupić po w miare krótkim czasie za granicą
a teraz możesz zarabiać i 15k netto a i tak nic nie kupisz i głupia sekretarka z Warszawy ma większy majątek od ciebie bo kupiła mieszkanie 20 lat temu a dogonisz ją po 10-15 latach xD!
  • Odpowiedz
Żal jedynie młodych ludzi. Znajomym od lat mówiłem: "lepiej nie będzie- korzystajcie". Mieszkanie kupiłem na kredo w 2015, rok później przeszedłem do IT. Teraz kredyt już spłacony, a ja Senior Java 8 lat expa. A niektórzy cały ten czas czekali na spadki albo na zstąpienie z nieba Jezuska, żeby im wytłumaczył jak kodzić. Ogólnie ostatnie lata w Polsce to było eldorado dla ambitnych i ogarniętych. A Ci mniej wyjeżdżali za granicę na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Rzecz w tym że pokolenie ludzi zaradnych, oszczednych, została ostro wydymana w dupe bo wszyscy wpajali im do glowy ze trzeba zasuwac, rozwijac sie i oszczedzac, uczac sie przy okazji jak dziala rynek finansowy. Ja majac glowe na karku, podchodzilem do kredytow rozwaznie bo wiedzialem ze nikt mi w tym nie pomoze jesli podwinie mi sie noga. Zamiast kupowac mieszkanie na maks zdolnosc, kupilem troche tansze i teraz zaluje bo
  • Odpowiedz
I tacy ludzie zostaliby w normalnym kraju zdmuchnięci z planszy ale pojawil sie czarny koń w postaci POLSKIEGO PAŃSTWA który dosypał im do kredytów wprowadzając wakacje kredytowe.


@eskejper: I tak banki miały żniwa i rekordowe dochody ze względu na wysokie stopy procentowe. Druga sprawa, że wakacje kredytowe przecież nie umarzały rat tylko wydłużało okres spłaty.
Więc nie wiem o co masz ból dupy xD Skoro takiś zaradny to najwięcej zyskałeś na
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Cały czas są niesamowite możliwości.

Nawet jak chcesz wyjechać to z rankingu paszportowym Polska jest b. wysoko. Schengen stoi otworem.

Technologia pozwala nauczyć się czego chcesz.

Internet to skarbnica wiedzy. Nie rozumiesz czegoś w tekście, używasz ChatGPT.

Mój ojciec ma 55 lat, a rzucił pracę parę lat temu i zarabia 10k+ miesięcznie prowadząc durny kanał na YT o swoim hobby. To jest nie do pomyslenia w porównaniu z
  • Odpowiedz
@mirko_anonim bzdury trochę gadasz kolego. Ja pracuje w dużym software housie we Wrocławiu i widzę jak jest tragicznie z klientami. cała firma do tego sprzedała się hundusom a mój projekt w tym miesiącu zastępuje zespół z mexyku bo jest dużo tańszy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja na swój status finansowy nie narzekam, zarabiam od 26 do 40k miesięcznie, nigdy nie mniej, zależy od miesiąca. Czuję wyraźny komfort w moim życiu co nie zmienia faktu że nie jestem na tyle szalony by w tak dziwnych czasach brać nowy kredyt na mieszkanie bliżej centrum po 18-22k za metr i płacić 1,3mln za mieszkanie 65 metrowe. Możesz mówić że ceny będą rosnąć, możesz mówić że zawsze warto inwestować
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @KrowaAtomowka: wszyscy z kolegami (ja też) siedzimy w różnych krajach które są znacznie droższe od Polski. Może jak ktoś pracuje w które mają zbyt duży leverage na zagraniczne projekty to go jacyś Meksykanie zastąpią, ale masa firm produktowych nie zastąpi lokalnych ludzi tak, bo regulacje: nie wyobrazam sobie żeby jakiś np. bank w UK nagle stwierdził że przenosi oddział SOC do Meksyku przecież. Brakuje nam specjalistów w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie bede ci mowi jak sie klient nazywa ale klient firma z UK ktora zostala kupiona przez stany, w polsce byl core ludzi calego systemu , 8 osob w tym ja od 4 lat w tym projekcie, z miesiaca na miesiac nowy team w meksyku i nara. dolacze do laweczki na ktorej jest ponad 100 osob i zostaje mi nic jak szukanie nowej roboty.

system zlozony tak ze masakra, ok
  • Odpowiedz