Wpis z mikrobloga

Problem z dziadka laptopem- nagle złapał totalną zamułe, wczoraj robiłem przywracanie ustawień fabrycznych - zajęło mu to całą noc zanim zaintalował na nowo system itp (win10) teraz jest jeszcze gorzej bo poinstalowało te wszystkie badziewne aplikacje typu macafee i jest porażka, samego macafee odinstalowywało dobre 15 minut. Jakieś porady? Dysk padł? #komputery #laptopy #pomocy #elektronika #informatyka
ZnienawidziszMnie - Problem z dziadka laptopem- nagle złapał totalną zamułe, wczoraj ...

źródło: temp_file1246646400169991206

Pobierz
  • 20
@ZnienawidziszMnie: Niestety aktualizacje maja priorytet i są dwie opcje. Dysk SSD i czysty system co go mocno przyspieszy (pomogę Ci go pobrać i zainstalować) albo czekasz cierpliwie a komputer i tak będzie powolny bo ma HDD.
@grzes-greg @DonRzoncy @kidi1 @cysiekw @agiller @rybeczka

Zrobiłem aktualizacje systemu, ustawiłem parametry według tutoriala z yt dot. Błedu 100% uzycia dysku i komp wrócił do żywych. Wydaje mi się że sama aktualizacja tu najwięcej pomogła, pewnie dziadek przerwał wyłączając zasilanie. Wymiana dysku to ostateczność - wtedy na pewno wymienimy na SSD choć do dziadkowego użytku hdd tez styknie
Dziekuje za pomoc