Wpis z mikrobloga

Mam może durne pytanie, ale niechże mi ktoś to wyjaśni.
Czy ten zegarek ma kwarc w środku?

Mam go od 4 lutego i od pierwszego ustawieniu czasu nic się nie spieszy, ani nie spóźnia, porównuję go z zegarkiem w telefonie. Mam jeszcze Bambino i Promastera i te zegarki muszę korygować co jakiś czas bo się spieszą.

Rozumiem że to ma być bardzo dobry mechanizm, ale taki odchył przecież mają kwarce a nie automaty.
Wiem, ma otwarty dekiel i niby jakim cudem miałby to być kwarc, ale z tą dokładnością to trochę przesadza.

O co tu chodzi?

#zegarki #zegarkiboners #zegarkimechaniczne
Ziombello - Mam może durne pytanie, ale niechże mi ktoś to wyjaśni. 
Czy ten zegarek ...

źródło: CDEFB1FC-533A-461D-8C1F-99D4BD0A321A-COLLAGE

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Ziombello: no oczywiście, że jest nie halo. Nie halo jest mierzenie dokładności zegarka appką w telefonie. To tak, jak mierzenie mocy auta, czy przyspieszenia 1-100 appką w smartfonie. Pomiar ma walor jedynie humorystyczny. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 1
Nie halo jest mierzenie dokładności zegarka appką w telefonie. To tak, jak mierzenie mocy auta, czy przyspieszenia 1-100 appką w smartfonie. Pomiar ma walor jedynie humorystyczny. ¯\(ツ)/¯

@KHOT:
Zgadzam się z tobą w 100% co do apki, zrobiłem ten niby pomiar dzisiaj rano, ale pominąłeś dość istotną rzecz, ja nie korygowałem czasu od 4 lutego i do dzisiaj pokazuje dobrą godzinę, minutę i sekundy na tyle na ile da się określić
  • Odpowiedz
@Ziombello: Ciesz się, że ci działa. Mój padł po miesiącu, przestał się nakręcać, ani noszenie ani koronka nie chciały go zmusić by rezerwa się podniosła. Otworzyłem spór, zaznaczyłem, że jest wadliwy, wygenerowali mi etykietę DPD i oddałem, czekam na zwrot kasy. Mój tak samo dokładność miał dobrą, gubił 30 sekund na tydzień, ale co z tego jak jakość marna. Głupi byłem, że dałem się namówić, że niby to takie dobre zegarki,
  • Odpowiedz
@Ziombello: to fakt. Moim zdaniem to kwestia rozstrzału jakościowego. Jeden zegarek na 1000 trafi się taki idealny, trafił się Tobie, więc tylko się cieszyć. :D
  • Odpowiedz