Wpis z mikrobloga

Mirki, korzystał ktoś z Was przed zakupem działki lub domu, z komercyjnych portali oferujących szczegółowe raporty o gruncie jak np. ongeo.pl? Cena 150 zł nie wydaje się wygurowana w skali kosztu nieruchomości. Pytanie czy warto? Czy dane są rzetelne i czy dowiem się z tego wszystkiego co powinienem wiedzieć?

#nieruchomosci #dom
k2Marko - Mirki, korzystał ktoś z Was przed zakupem działki lub domu, z komercyjnych ...

źródło: temp_file6536676129753413739

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@k2Marko: korzystałem z tego i ogólnie warto, ale na pewno nie warto brać całego pakietu. Jest sporo checkboxow które mało wnoszą, można je odznaczyć i brać potrzebne informacje taniej.
  • Odpowiedz
ja korzystałem ze 2 lata temu i płaciłem coś koło 70 pln, ogólnie spoko sporo informacji, nie żałuje zakupu raportu, ale potem i tak kupiłem inną nieruchomość xD
daj znać co Cie interesuje to sprawdzę w tym raporcie czy takie dane są
  • Odpowiedz
@k2Marko: w tych raportach jest dokładnie to samo co sam możesz sobie z gminnego geoportalu wyciągnąć. Jedyne co to księgę wieczystą, jeśli nie masz ochoty na 8 godzin zabawy z zgadywanie, można kupić osobno to wychodzi taniej (ja płaciłem 2 lata temu 20zł)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Torgerd Każda gmina ma swój geoportal czy jest jakaś ogólnopolska strona? Z księga wieczystą to jest tak że trzeba zdobyć jej nazwę a jeśli już ją masz to można bezpłatnie przeglądać dane w internecie czy i tak musisz dymać do urzędu Gminy lub sądu i płacić za wgląd?
  • Odpowiedz
@k2Marko: większość gmin ma swój geoportal na który nanosi takie rzeczy jak mpzp albo obszary podlegające pod kontrolę archeologiczną. To wszystko powinno być i tak w postaci pdf na stronie gminy.
Jak masz numer księgi wieczystej to możesz ją przeglądać za darmo przez internet. Numer możesz zgadnąć, były generowane pewnymi schematami, albo kupić na stronie do znajdowania numeru księgi wieczystej.
  • Odpowiedz