Wpis z mikrobloga

@zielony_goblin: to przez co? skąd twoim zdaniem bierze się #!$%@? albo to, że ktoś ma nierówno pod kopułą? skądś się przecież musi brać, ja uważam, że powodów jest mnóstwo, ale w tym też są m.in. social media. rolki/shortsy/tiktoki przy adhd chyba też sporo szkód mogą narobić? ty uważasz, że co powoduje problemy psychiczne w takim razie? jakby nie atakuję cię ani nic tylko mnie ciekawi twoje zdanie
@wonrz chociażby wychowanie, podłoże genetyczne? Powodów jest masa i OK, social media zapewne mają jakiś wpływ, ale mam wrażenie, że wiele osób tutaj myli skutek z przyczyną. Bo narracja w wątku jest jednogłośna "social media są złe i niedobre, buuu, nie korzystam lepiej mi" no ok, a może by tak spojrzeć inaczej? "Jest coś ze mną nie tak, social media to pogłębiają, zamiast odstawiać social media może powinienem/powinnam przepracować pewne rzeczy na
@Eremites No jak nie przeszkolisz kogoś jak ma korzystać z narzędzia to myślisz, że nie ma większej szansy zrobić sobie krzywdy? Miliony osób w Polsce ma problem np. z alkoholem i czy to jest ich wina? Czy braku wiedzy? Odpowiedniej edukacji? Nieodpowiedniego wychowania? Przecież większość osób nieświadomie sobie robi krzywdę i ja nie widzę powodu by je obwiniać, a raczej jest to powód by przemyśleć jak dzisiaj czasy, systemy funkcjonują, co można
@Nigirium_Ignis: problem z social mediami jest taki, że firmy sprzedające swój produkt robią to dobrze wiedząc jakie psychologiczne zagrywki stosować, aby klienta przytrzymać na platfomie jak najdłużej. Oczywiście uzależniając taką osobę, czy to w postaci #!$%@? tiktoków, ig itd. czy to w postaci takiej, że dla większości ludzi jedynym komunikatorem jest Messenger od cukierberga.