Wpis z mikrobloga

Mireczki budowlane remontuje się i mam kilka pytań:

1. Czy jest jakaś zasadnicza różnica między Geberit DuoFix a UniFix. Wiem, ze duo to głównie salony i hurtownie. Podobno bebechy są te same
2. Jak wygląda sprawa z kabinami walk in. Widzę, że te wszystkie lepsze firmy Radaway,Sanswiss,Huppe,Omnires itd mają powłokę ochronną.
#remont #remontujzwykopem #budowlanka #lazienka #armatura
  • 5
@Crisu: odnośnie powłok - to po prostu są powłoki hydrofobowe dzięki którym mniej wody zostaje na szybie. Dzięki temu mniej kamienia się na niej odłoży jak wyschnie i łatwiej to też umyć. Nazw bardzo dużo zasada działania w gruncie rzeczy ta sama. Praktycznie każda z czasem degraduje i dobrze ją odnowić.
@roonie: nie jestem akurat od tego specjalistą, ale jak miałbym zgadywać to nie myć np. szorstką częścią gąbki. Najlepiej czymś co nie ściera za bardzo. Co do rozpuszczalności tych powłok się nie wypowiem bo nie wiem.

@Crisu: raczej nikt się nie chwali co dokładnie używa. Zasada działania podobna. Są to środki które w mikroskali wygładzają powierzchnię szkła przez co woda lepiej spływa. Różnice w trwałości pewnie są, ale testów porównawczych