Wpis z mikrobloga

Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że w Polsce nastanie rynek pracodawcy, jeśli Ukraina padnie to miliony uchodzców ruszą na zachód i 20 Ukraińców za bramą będzie czekać na wasze miejsce, to ostatni gwizdek dla Areczków by zmienili kołchozy na jakieś sensowne miejsca pracy na UoP czas nieokreślony bo jeśli spełni się najczarniejszy scenariusz to nawet zleceniówki na minimalnej nie dostaniecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #januszebiznesu #januszex #kolchoz #antykapitalizm
  • 12
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: @emre899: może tu zbyt mocno zostało to napisane, ale jeśli sasza I Ivan bez języka i innych kompetencji są Twoją konkurencją to jest to faktycznie Twój problem. Taka trochę powtórka z jukeja czy Niemczech czy Holandii. Nawet bez języka dostawałeś robotę o ile byłeś w stanie to ogarnąć taniej tzn bliżej minimalnej niż lokals.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Nie jestem programistą, a na pewno nie takim w rozumieniu wykopu ;) A Ci programiści z Ukrainy i nie tylko już dawno stanowią konkurencję. Mogą pracować z muchosrańska zdalnie.
  • Odpowiedz
@Rogovic: kimkolwiek jesteś - zawsze znajdzie się ktoś na Twoje miejsce z Ukrainy xD
UA to nie jest jakaś Papua na kiju Gwinea xD
Ty myślisz że z Ukrainy to ludzie przyjeżdżają tylko truskawki zbierać i gary zmywać?
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: nie no, odniosłem się do TWOJEGO wpisu gdzie sam pisałeś o kołchozach czyli typowo gownianych robotach w których nie potrzeba więcej niż umiejętności oddychania i jednocześnie robienia czegoś rękami.
Nigdzie nie napisałem że tylko do takich prac przyjeżdżają ludzie z Ukrainy. Łatwiej coś takiego przyklepać temu jakie Ty masz podejście. Po sposobie w jaki to opisałeś.
  • Odpowiedz
@Rogovic: Jeśli Ukraina przegra wojnę to będzie 3x więcej, a ruskie mendy nie będą ładować kasę w odbudowę Ukrainy tylko wykorzystają Ukraińców do destabilizowania Europy wywołując kryzys uchodzców
  • Odpowiedz