Wpis z mikrobloga

znalazłam portal właśnie niepełnosprawni.pl i są tam oferty pracy, więc wysłałam i spoko, bo w końcu ode mnie nie uciekną jak powiem, że mam stopień umiarkowany xD
  • 9
  • Odpowiedz
w końcu ode mnie nie uciekną jak powiem, że mam stopień umiarkowany


@lukija: myślałaś o tym by po prostu tego nie mówić? oczywiście nie znam Twojej sytuacji, ale np. w jakiejś biurowej pracy, czy przy kasowaniu na kasie Twoje zdrowie nie miałoby większego wpływu na wykonywanie pracy, a większa szansa, że do tej pracy wezmą. Oczywiście może nie ma takiej opcji, więc nie zwracaj uwagi na anonowe domysły z neta (
  • Odpowiedz
  • 3
@Garindor miałam to w cv wcześniej, ale usunęłam, aplikuję na pracę tylko zdalne, więc teraz przeszłam 3 etapy rekrutacji i mam dopiero zamiar powiedzieć, jak będą zdecydowani, że mnie przyjmują, a niepełnosprawność daje Ci siedmiogodzinny dzień pracy płatny tak, jak osiem godzin, więc… no z jakiegoś powodu to mam jednak, chciałam iść na pół etatu, ale nigdzie nie chcą się zgodzić, tylko na cały szukają
  • Odpowiedz
@lukija: No ale dla osoby z umiarkowaną niepełnosprawnością jest dofinansowanie z pfron, więc nie jeden januszex się na takiego pracownika kusi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja od strony pracodawcy miałbym wywalone w 7-godzinny tryb pracy bo absolutny jaki człowiek w stanie jest się skupić na pracy przy kompie to z 6 godzin. 8 godzinny tryb ważny by był dla mnie jedynie w przypadku nie wiem, supportu, obsługi
  • Odpowiedz
teraz przeszłam 3 etapy rekrutacji i mam dopiero zamiar powiedzieć, jak będą zdecydowani,


@lukija: genialne. Nie wiem jak musieliby być zdesperowani, jeśli już na rozmowie o pracę zatajasz taki fakt
  • Odpowiedz
@10129: Za wariata PFRON płaci dodatkową kasę, ale fakt, jak wchodzimy w tematy psychiczne, to pewnie ilość chętnych firm nagle się wykrusza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranmus
Wielu ludzi się boi, bo w zasadzie nie wiesz co komuś jest a niektóre zaburzenia mogą robić duże problemy w pracy, a prawo zdaje się zabrania pytać na co konkretnie ktoś dostał?

Jak się dostało na jakąś nerwicę albo depresję to pewnie lepiej samemu już w tej sytuacji powiedzieć, tylko z tego co kojarzę opka to team schizofrenia a ludzie mają jednak często przeświadczenie, że większość jest w jakimś stopniu niebezpieczna
  • Odpowiedz