Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do Ukraińców..

Jedno kluczowe wydarzenie poprzedzilo protesty na euromajdanie w kijowie.

Chodzi mi ze ponoć w jakieś mieścinie, jakiś chyba policjant zgwałcił bądź nawet zabił jaką dziewczynę...

Proces i wyrok typka był ponoć nie współmierny i potem wybuchły ponoc protesty, jako zalążek do późniejszych wydarzeń w Kijowie.

Mógłbym prosić o jakieś info..?

Z góry ogromnie dziękuje..

#ukraina #wojna #rosja
  • 19
  • 0
@niemampsa nie, do odwagi do pozniejszych protestow. Znajde sam. Juz raz to gdzies czytalem.. ale bardzo dawno. A tu tylko zapytalem. Ja nie wiem co jest w runecie. Pewnie tyle co rozkomnadzor pozwoli. Zreszta Runet to chyba jest tylko na terenie rosji..
@Pokojowa: Pewnie Ci się #!$%@?ło z protestami na Węgrzech miesiąc temu.

Prezydent Węgier ułaskawiła skazanego za pedofilię, przez co Budapeszt zapłonął. A kilka dni później kobita podała się do dymisji.
  • 0
@niemampsa nie. Jeden dokumentalista na yt w swoim materiale mial o tym wątek. Ruskie telegramy tez patrzę i narracja nt zachodu jest wysmiewanie. Szukanie podtkniec. I niepowodzen. A o rosji ze modelowy kraj modelowy putin. Typota dyktatura. Oni tylko mają przekazy dnia jak za pisu i potem kopiuj wklej. Jak ktos jest innego zdania to agent zagraniczny. I wymiociny tekstowe sa na niego i o nim wylewane. Świry i chorzy psychiatrycznie ludzie.
@Pokojowa: ja mam takie doświadczenia, że na ruskich telegramach można znaleźć dużo szydery z władzy i jej krytyki – poszczególne kanały spadają, gdy stają się masowo obserwowane i opiniotwórcze. Pokazuje to, że potencjał do buntu i zemsty tam istnieje, a nadejdzie, gdy już nie będzie z czego zapłacić milicjantowi za machanie pałką.
@niemampsa: nie spodobało im się liczenie głosów podczas "pomarańczowej rewolucji" w 2004 roku przeciwko Janukowiczowi a Euromajdan to był 2013 bo rząd Ukrainy zerwał jakieś umowy które przybliżały ich do wejścia do UE a zerwał bo w 2010 wybrali sobie Janukowicza na prezydenta XDD a wybrali sobie na prezydenta i obrzydła im trochę pomarańczowa rewolucja jak się okazało, że Juszczenko wcale nie jest lepszy na dodatek hrywna strasznie straciła na wartości
Juszczenko wcale nie jest lepszy na dodatek hrywna strasznie straciła na wartości względem dolara


@Ivan_Sekal: nie lepszy? xD To se zagłosowali inaczej i oddał władzę, a nie strzelał do tych którym się nie podobało.
  • 0
@jl23 przeczytałem o akcji na węgrzech. Obecnie Partii Orbana - Fideszu, przez tą akcje, spadlo poparcie z 43 na 37 proc. Oby nurkowali dalej, bo typ brata sie z putinem.
@niemampsa: ty upośledzony jesteś? Podczas pomarańczowej rewolucji w 2004 nikt nie strzelał. Janukowicz stracił władzę w 2004 ale odzyskał ja jako prezydent w 2010 i zamieszek nie było. Dopiero w 2013 był Euromajdan i strzelanie.
Ty mylisz 2 akcje czyli wybory z 2004 roku gdzie były powtórzone bo w 1 wygrał Janukowicz i była pomarańczowa rewolucja i wygrał Juszczenko ten którego otruli i wybory na prezydenta w 2010 gdzie wygrał Janukowicz
Ivan_Sekal - @niemampsa: ty upośledzony jesteś? Podczas pomarańczowej rewolucji w 200...

źródło: InShot_20240325_132821840

Pobierz